Blog

Když se nechce do deště

(4. 10. 2017)  

Už se nám to zlomilo, brzy se stmívá, déšť nás zalívá častěji a vítr fouká tak, že se dají pouštět draci. I podzim je krásné roční období. Ale zvlášť teď na začátku, než si na to chladnější počasí člověk zvykne, umí i úplně nepotěšit. Po těch teplých a světlých večerech Tě to teď večer po práci nebo po škole ven neláká. Zvlášť jestli už ani není světlo. Ale čeká Tě trénink – na kole, běžecký, nebo jiný, venku prší a Tobě se hrozně nechce. Co teď? Kde najít motivaci?

Přesně tady u nás v MOOQ :). Máme pro Tebe pár nám fungujících tipů, které třeba pomůžou i Tobě :).

Vyraz právě, protože prší

Dost velkému počtu sportovců se nebude do deště chtít a budou bojovat stejně jako Ty. Ne všichni ale ten boj vyhrají, takže na svých tréninkových místech a trasách potkáš o dost míň lidí, a budeš se moc daleko líp realizovat. A když už někoho potkáš, vzájemný pohled dvou zmoklých hrdinů Ti dodá energii na další etapu.

Trénink v dešti

Vymysli si odměnu

Když prší (a zvlášť na podzim), cesta není cíl. Proto se po takovém mokrém tréninku pořádně odměň. Večerem, který strávíš zachumlaný/á pod dekou s čajem nebo svařákem, horkou vanou, dobrou večeří...Je jen na Tobě, co Ti udělá radost a myšlenka na co Tě požene dopředu.

Zahřátí po tréninku v dešti

Kup si nové oblečení

Motivuj se preventivně. Taky to tak máš, že když si koupíš něco nového na sebe, musíš to co nejdřív vyzkoušet? Tak utíkej pro novou větrovku nebo nepromokavou bundičku (Anebo pro jakýkoliv hřejivý kousek, který na podzim využiješ. Mrkni i na MOOQ čelenky a návleky :)). Budeš si přát, aby začalo pršet, uvidíš :).

MOOQ sportovní čelenky

Posiluj vůli

Zamakej na sobě a vyjeď nebo vyběhni prostě proto, že sis to naplánoval/a, a chceš to splnit. Silná vůle se hodí vždycky, ale to už víš sám/sama. Tady je riziko, že pak budeš tak nadšený/á, že ses překonal/a, že o tom budeš všem vykládat. Ale radši být otravný/á, než zahodit trénink jen kvůli dešti, no ne? :D

Zvol variantu B

A pokud to fakt nejde a nemůžeš se do toho nečasu donutit, měj v rukávu suchou variantu. Zajdi si do fitka, udělej si trénink doma, běž si zaplavat (dobře, to není suchá varianta, ale pršet na Tebe nebude). Prostě udělej tak, ať se cítíš dobře.

Tak co, jak se Ti sportuje v dešti? Musíš se občas přemlouvat nebo Ti je jedno, jaké je počasí? Dej nám vědět na Facebooku :).

Moc nezmokni!

Po běhání v dešti píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky