DESIGN HOLKY NA KOLE

Jana Trávníčková  je zakladatelkou ženské cyklistické komunity Holky na kole, která pomáhá a radí ženám, jak překonávat obtíže spojené s nervozitou na kole v provozu, pořádá cyklistické vyjížďky a cyklopobyty nebo workshopy.

Jana vystudovala umělecké obory, což určilo její vztah k designu, který je poznávacím znamením komunity Holky na kole a přenesla ho i do naší spolupráce na kolekci re_create.

Pro tvorbu designu si vybrala volnou kresebnou techniku frotáže. Tématem kresby byl otisk, cesta, stopa, rytmus, náhoda, cyklus. Abstraktní tahy olejovou křídou ti mohou připomínat plášť kola v dešti nebo bahně. Do designu se také vtiskla struktura pracovního stolu a všechny „chyby“ vzniklé při kresbě se rozhodně neskrývaly. Naopak! Po převedení do digitální podoby se mohly multiplikovat a vzájemně kombinovat.

Oblečeš si tak jedinečný styl i techniku, se kterou pracovali třeba čeští umělci v 60. letech.

Kolekce re_create. Unikátní série návleků a čelenek, ze které dýchá kreativita, umění a láska ke kolu. Spolupracujeme na ní se čtyřmi umělci a designéry – konkrétně se těšte na tvůrčí vyjádření Kateřiny Doleželové (@ja.katerina), Jany Trávníčkové (@holkynakolevpraze), Barči (@bohemiacyclingirl) a Daniela Pecha (@the.pecho). 

Sportovní čelenka re_create x Holky na kole

 

 

 

Sportovní čelenka re_create x Holky na kole 

 

 

Sportovní čelenka re_create x Holky na kole

MATERIÁL

Čelenku šijeme z materiálu s obsahem elastických Xlance® vláken (22 %) a polyesterové příze z recyklovaných PET lahví (78 %). Pohodlný a vysoce funkční, s hřejivým a měkkým profilem.

Látka je prodyšná s UV filtrem chránícím před slunečním zářením. Odolává chloru, krémům a olejům. Nežmolkuje a je ideální pro aktivní trénink.

Které detaily oceníš? Šijeme plochým švem, což ti přinese maximální komfort v pohybu.

Skvěle padnoucíNa dlouhé jízdyKompresní funkceProdyšnéOděruvzdornéUV ochranaOdolný potisk 

Sportovní čelenka re_create x Holky na kole
Sportovní čelenka re_create x Holky na kole