re_create

Propojení na první pohled rozdílných světů. To je kolekce re_create. Volně s ní navazujeme na předchozí řady oblečení a doplňků re_cycle a re_turn vytvořených v minulém roce. Recyklované materiály zpracovávající použité PET lahve, zaměření na detail, kvalitní zpracování, funkční vlastnosti a samozřejmě poctivá česká výroba. 

Unikátní série návleků a čelenek, ze které dýchá kreativita, umění a láska ke kolu. Spolupracujeme na ní se čtyřmi umělci a designéry – konkrétně se těšte na tvůrčí vyjádření Kateřiny Doleželové (@ja.katerina), Jany Trávníčkové (@holkynakolevpraze), Barči (@bohemiacyclingirl) a Daniela Pecha (@the.pecho). 

Produkty jsou šité z materiálu s obsahem elastických Xlance® vláken (22 %) a polyesterové příze z recyklovaných PET lahví (78 %). Pohodlný a vysoce funkční, s hřejivým a měkkým profilem. Látka je prodyšná s UV filtrem chránícím před slunečním zářením. Odolává chlóru, krémům a olejům. Nežmolkuje a je ideální pro aktivní trénink.

Daniel Pecho

Dan je tatér a umělec, kterého už dlouhou dobu lákala myšlenka "nositelného" tetování. Tak jsme mu dali „potetovat“ naše návleky.

Finální design je podobně osobitý jako jeho tatérská práce v domovském studiu YART tatto, kterého je spoluzakladatelem. Díky krásné abstrakci plné barev můžeš vyjádřit svoje aktuální emoce a náladu.

Tady nebudeš nosit mainstreamový sportovní kousek, tady pojedeš v originálním umění.

design PECHO

Kateřina Doleželová

Tak trochu všehochuť. Káťa je ilustrátorka, která celý život kombinuje umění a sport. Intenzivně se věnovala basketbalu, atletice, a především orientačnímu běhu, který se jí vryl pod kůži. Lásku k přírodě a horám vkládá do svých kreseb a kaligrafických textů, kterých má plný deník.

Svůj talent a hlavně radost z tvorby promítla do nového designu návleků, v němž pracovala s technikou klasické perokresby následně převedené do digitální podoby.

No a tak vznikl tento horský design, protože jak říká: „Hory jsou láska, linky jsou láska a detaily jsou láska. A hlavně se se vším piplat x hodin, to je láska. Ten výsledek je pak něco, na co se chci dívat. A v tomto případě i něco, co můžu nosit, a to už je trošku závislost“.

design ja.katerina

Jana Trávníčková 

Jana je zakladatelkou ženské cyklistické komunity Holky na kole, která pomáhá a radí ženám, jak překonávat obtíže spojené s nervozitou na kole v provozu, pořádá cyklistické vyjížďky a cyklopobyty nebo workshopy.

Vystudovala umělecké obory, což určilo její vztah k designu, který je poznávacím znamením komunity Holky na kole a přenesla ho i do naší spolupráce na kolekci re_create.

Pro tvorbu designu si vybrala volnou kresebnou techniku frotáže. Tématem kresby byl otisk, cesta, stopa, rytmus, náhoda, cyklus. Abstraktní tahy olejovou křídou ti mohou připomínat plášť kola v dešti nebo bahně. Do designu se také vtiskla struktura pracovního stolu a všechny „chyby“ vzniklé při kresbě se rozhodně neskrývaly. Naopak! Po převedení do digitální podoby se mohly multiplikovat a vzájemně kombinovat.

Oblečeš si tak jedinečný styl i techniku, se kterou pracovali třeba čeští umělci v 60. letech.

design holky na kole

Barča Pilná

Je to jednoduché. Bára alias @bohemiacyclingirl je cyklistka tělem a duší. Dříve i závodila a kolu naprosto propadla. Každou jízdu si umí vychutnat do posledního výškového metru i kilometru. Nové trasy, poznávání lidí, nekonečné prožitky a zkušenosti, jídlo, emoce, kopce a sjezdy za odměnu, sníh i slunce, protože zážitků není nikdy dost. Sama s úsměvem dodává, že se řídí slovy: „Káva a dort je nejlepší sport.“

Velmi čistě a jednoznačně mluví také její design. Odkazuje na motivy cibulového porcelánu, který má tradici v Krkonoších, odkud Bára pochází. V jeho zdobení čtěte jasnou lásku k cyklistice, stačí prostě šlápnout do pedálů.

design bohemiacyclingirl

 

Kolekci najdete zde.