Blog

4 tipy, jak se dostat do kondice těsně před cyklo sezonou

(18. 3. 2018)  

Ahoj cyklisto, dnes začneme zostra. Ruku na srdce, máš fyzičku? Dobrou? Nemáme namysli tu závodní, ale cyklistická sezona už není ani za dveřmi, je prostě tady (jakmile sleze sníh :D). Už jsi, doufáme, podle našeho návodu připravil/a kolo (pokud jsi ho nečetl, článek najdeš tady),  naplánoval/a první delší výlet... A myslíš, že si ho užiješ? Nebo umřeš v půlce prvního kopce? :D

Pokud jsi přes zimu trochu zahálel/a a svoje tělo jsi nevystavoval/a přílišným fyzickým výzvám, je nejvyšší čas dát svalům a plicím trochu na frak. Abys po delší trase v sedle nehodil/a kolo do kouta a nelízal/a si další týdny bolavé svaly. Máme pro Tebe pár tipů, jak se do toho teď opřít.

1. Kratší vyjížďky

Fyzičku na kolo získáš...ježděním na kole. To je moudro, že? :) Nemusíš pokaždé vyrazit na celodenní výlet. Dokážeš vyšetřit dvakrát v týdnu hodinku času? Jeď se projet. Můžeš zkusit pořádně šlápnout do pedálů, nebo si vyjet nějaký kopeček, vše se počítá.

Cyklista v cyklo oblečení MOOQ

2. Kardio vpřed

Pokud nemáš možnost si vyjet na kolo, zakus zařadit v podstatě jakoukoliv aerobní aktivitu. Běž si zaběhat, zaplavat, jeď na brusle, skákej přes švihadlo...Cokoliv Tě bude bavit a budeš z toho mít radost. Cílem je posílit plíce a srdíčko. Rozdýchat se, a moct pak ujet víc kilometrů v kuse :).

Běh do schodů

3. Co bolí, to sílí

Abys nevypustil/a duši hned v prvním kopci, je důležité posílit svaly. A ideálně nejen na nohách, ale o těch to platí především. Pokud půjdeš běhat, zařaď pár výběhů do schodů, dej si nějaké výpady, dřepy. Buď můžeš do fitka, nebo to klidně zvládneš doma, venku, kdekoliv. Mysli i na střed těla, který je na kole hodně potřeba. Starý dobrý plank alias prkno udělá svoji službu :).

Cvik plank

4. Otužuj se

Jarní počasí je trochu zrádné, zvlášť teď v březnu. Vysvitne sluníčko a ty máš hned pocit, že je vedro a můžeš ven v kraťasech. Vzduch je ale ještě syrový. Pokud jsi byl/a celou zimu zalezlý/á jako medvěd, je potřeba začít tělo a imunitu zase zvykat na pohyb venku. Snaž se chodit co nejvíc pěšky, běž na procházku, pujč si třeba psa od sousedky a choď ho venčit :). 

Otužvání v sauně

K otužování Ti taky pomůže sauna, takže pokud jsi ještě nezačal/a chodit, saunová sezona ještě nekončí. Tak šup tam a po sauně pěkně do studeného bazénku nebo pod ledovou sprchu :). 

Vrháš se na to? Ani při usilovné honbě za fyzičkou nezapomeň, že to děláš pro radost :). A když ten kopec nakonec budeš muset vyšlápnout na dvakrát, nic se nestane.

Kondičce zdar

Po zmrzlém běhu píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky