Blog

5 svačin vhodných na cyklovýlet

(2. 4. 2018)  

Už to vypadá nadějně, počasí nám začíná přát a projevuje se to i na cyklostezkách, které se začínají zaplňovat námi všemi, milovníky kol :). To je zase tak prima! 

Pokud se vydáváš na delší výlet, třeba i na trasu, kterou neznáš a nevíš, jestli po cestě narazíš na nějaké občerstvovací stanice (mysli na to, že takové ty kiosky u cyklostezek bývají v tuhle dobu ještě zavřené), je dobré mít nějaké zásoby energie s sebou (nemáme namysli tučného Milana na břiše, ale spíš tyčinku v kapse :D). Proto jsme Ti připravili pár tipů na svačiny, které máš hned připravené a po výšlapu do kopce na tu nádhernou vyhlídku je určitě oceníš.

Banány

Proteinovka

Pro větší hlad a dodání energie na delší dobu je proteinová tyčinka ideální. Protože jsou v ní nejen sacharidy, ale taky dostatek bílkovin, zažene Ti hlad na delší dobu než jen obyčejná tyčka. Můžeš si vyrobit proteinovku domácí nebo si ji koupit. Vybrat si můžeš asi tak od milionu výrobců a z miliardy příchutí, různě kvalitní a různě drahé. Takže pokud jsi milovník takových tyčinek, můžeš mít klidně na každý výlet jinou, a to až do konce života. 

Müsli tyčinka

Dobrým zdrojem energie je müsli tyčka. Tu je ideální si udělat doma. Je to hrozně jednoduché a můžeš si do ní přihodit, co Ti chutná. Základ jsou ovesné vločky, a pak už záleží na Tobě, jaké přidáš oříšky, možná sušené ovoce, kousek čokolády, jestli je spojíš medem nebo třeba javorovým sirupem. Fantazii se meze nekladou. Alternativou jsou jakékoliv ovesné sušenky, které doma „sfoukneš“ raz dva.

Ovesná sušenka

Ovoce

Čerstvé nebo sušené nebo klidně obojí. U čerstvého pozor, aby výlet přežilo a neměl/a jsi z něho smoothie :). Jestli jsi ten typ člověka, který nepozře hnědý a trochu zmáčklý banán, tak si ho na kolo určitě neber a radši přihoď sušené švestky nebo meruňky.

Sušené ovoce

Pyré kapsičky

Přesnídávky známe z dob dětství všichni. Nemusí být ale jen ve skleničce. Na cyklo výlet je skvělou sváčou kapsička plná ovocného nebo zeleninového pyré. Zase se dají koupit, ale taky lehce připravit doma před cestou. Kapsičky, do kterých si pyré dáš se dají koupit, a budeš mít nejen chutnější sváču, ale budeš i ekologičtější. 

Není nad housku

Klasika jakéhokoliv výletu nakonec. Namazaná houska se sýrem nebo salámkem :). Vždycky přijde k chuti, ne že ne, navíc jí neuškodí, když se v dresu splácne. Chytře si ji nebal do ubrousku, ať to nejíš i s papírem, ale do potravinové folie, a na pařezu v lese pak stačí jen se zakousnout.

Obložená houska

Jaká je Tvoje nejoblíbenější cyklo svačina? Máš nějaké special vychytávky? Dej nám vědět na Facebooku.

Ať Ti chutná, nejen na kole

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky