Blog

Běhej i v zimě. Je to fajn.

(5. 2. 2019)  

Jsi běžec celoroční nebo sváteční, kterému musí klapnout ta správná konstelace hvězd, počasí a snídaně, aby si vyběhl/a? Pokud jsi zatím jen tzv. svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách. 

Říkáš si, co na tom ti blázni můžou vidět, vždyť stromy jsou holé, na zemi je bláto nebo sníh, nevíš, jestli Tě to při běhu odfoukne, promáčí nebo zachumelíš a už Tě nikdo nenajde. Každému se někdy nechce a musí se přemlouvat (to jsme zaznamenali v minulém článku), ale vidět na tom můžeš přesně tohle:

Žádné davy

S klesajícími teplotami klesá i počet běžců, které cestou potkáš, což je prima bonus, protože na jaře jsou některá oblíbená běžecká místa zaplněná jako Václavák. Těch pár výjimek, které v zimě potkáš, jsou opravdu skalní nadšenci. Většinou mají sami radost, že za poslední hodinu potkali někoho podobně švihlého, takže Ti věnují takový úsměv, který Tě nakopne na dalších 10 km :).

Běh v zimě: prázdné cesty

Víc důvodů k oslavě

Kromě již zmíněné radosti, když někoho ve fujavici vůbec potkáš, slavíš taky pokaždé, když se Ti podaří vyběhnout za světla :). Většinou se tenhle úspěch omezuje na víkendy, ale i ty se počítají, no ne?

Nové oblečení

S chladnějším počasím je potřeba oblékat taky víc vrstev. A stejně jako tělo v teple je důležitá i motivace vůbec vyběhnout, souhlasíš? Oboje můžou zajistit nové kousky, které Tě budou přímo vybízet k tomu, abys je vzal/a vyvětrat :). Mrkni třeba i na naši kolekci MOOQ Move).

Nová kolekce MOOQ move

Silnější imunita

Pohybem na studeném vzduchu se budeš chtě nechtě otužovat. Sám/Sama poznáš, že ani když je pod nulou, nemusíš vyběhnout v péřové bundě. Postupně se tak krok po kroku budeš dopracovávat k silnější imunitě a jen tak nějaký bacil Tě nebude moct skolit. Prostě mu utečeš :).

Radost

Vybavuješ si, jakou máš vždycky z běhu radost, když jsi v cíli? A je jedno, jestli se Ti běželo lehce, nebo ses celou cestu protrápil/a. V 99 % se po běhu cítíš díky endorfinům skvěle. Tak proč se o to na několik měsíců ochuzovat :).

Sportovkyně ve vestě MOOW TMC

+ 1 důvod navíc

Mnohem snáz se Ti bude chodit na další sporty, cvičení apod., které jsou vevnitř. Cokoliv, co bude v závětří nebo dokonce v teple, Ti bude připadat tak nevyslovitelně luxusní, že se nebudeš muset vůbec, ale vůbec nutit :D.

Cvičení indoor

Už obouváš boty a vybíháš? 

Ať to běhá a vítr Tě neodfoukne :).

Už v běžeckém dopisuje Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky