Blog

Jak prát cyklo oblečení

(22. 10. 2017)  

Určitě to znáš, pořídíš si na sebe něco pěkného a chceš, aby to co nejdéle pěkné i vydrželo. Někdy si ale svoje oblíbené tričko úspěšně srazíš, nebo se Ti povede jednoduše něco, z čeho fakt radost nemáš. Sportovní, respektive cyklistické, oblečení si kupuješ s tím, že Ti nějakou tu sezónu vydrží a by byla škoda zkrátit jeho životnost právě špatným praním. Proto pro Tebe máme pár rad, jak se o něj starat.

Než se do nich pustíme, musíme Ti ale ukázat, jak NE. A to jako fakt prosíme. Zdrojem toho, co za chvilku přečteš, je diskuze na jednom z cyklistických fór :D. ,,Ked pridem domov tak ako cistotny clovek sa idem osprchovat. Oblecenie sa nachadza pode mnou a usilovne po nom slapem.” Takže jestli Ti to třeba doma v dětství zapomněli říct, po oblečení se nešlape :D. Díky.

Praní cyklistického oblečení

Jak často prát?

Při malém průzkumu jsme přišli na to, že jsou v podstatě dva tábory cyklistů. Jedni perou hned poté,  co přijedou, druzí zase klidně po dvou týdnech každodenního ježdění. No všeho s mírou.

Pokud jsi jel/a jenom na hoďku na rychlou projížďku a nebylo 35 stupňů ve stínu, pravděpodobně ve stejném dresu zvládneš i druhý trénink. Když ale razíš na pátý tříhodinový intenzivní trénink v řadě v pořád stejném dresu, asi Ti cyklisti, které potkáš,  nepoděkují. Ale zase ten dres z tréninku odejde sám :D. 

Cyklistickéý dres MOOQ

Vhodné je mít dvě sady cyklo oblečení, aby ses mohl/a jeden den klidně úplně zabahnit a druhý vyjet v čistém a voňavém oblečení :).

Jak prát

Doporučujeme prát cyklistické oblečení v ochranném pytlíčku, aby Ti pračka dres nezatrhala a nepoškodila. Inspirovat se můžeš naším MOOQ pytlíčkem šitým s láskou od babičky :). Cyklistické oblečení per na 30 stupňů. Většinou je na pračce přímo označený i speciální program. Osvědčilo se nám pak dres jen pověsit na ramínko a nechat proschnout. Nežehlit.

Pytlíček na praní cyklo oblečení

Určitě neper oblečení společně s tretrami. Ty by ho mohly dost poškodit a ani pytlíček by to nezachránil. Někomu to je jasné, ale jsou prostě lidi, kteří to tam prásknou najednou, a pak se hrozně diví. 

Vyhni se bělidlům a aviváži. Při jejich používání se mění povrchové napětí vlákna, a tak i jeho vlastnosti. Už potom neodvádí vlhkost od těla tak, jak by mělo. Pokud aviváž nebo bělící prací prostředek použiješ, bude to chtít dalších pět vyprání, než se látky z oblečení odstraní a obnoví se vlastnosti materiálu.

Závěrečnou, ale dost důležitou radou je: vždy si zkontroluj kapsy a vyndej papírové kapesníky. Ti, co perou, vědí :).

Jaké prací triky fungují na cyklo oblečení Tobě? Poděl se s námi na Facebooku, budeme rádi :).

Ať to rychle pere i šlape! 

Z pracího dne zdraví Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky