Blog

Jak v pohodě zvládnout letní vyjížďky

(25. 6. 2017)  

Léto máme tu, zatím se dost snaží a ukazuje nám svoji slunečnou tvář. A tím pádem taky dost hezkou tvář. Protože jsme ale vážně nadšenci, ani 30 stupňů na teploměru nás neodradí šlápnout do pedálů. Pokud ani Tebe ne (jsme si jistí, že ne, vždyť jsme jedna rodina MOOQ stylových cyklistů), máme pro Tebe pár tipů, jak udělat ty hot vyjížďky snesitelnější a nevystavovat zbytečně svůj organismus přehřátí.

Pití je základ

Bez camel bagu nebo láhve určitě v těchto dnech ani nevyjíždíš. Jestli nemáš batoh, vyzkoušej si, jaká největší se ti vejde do držáku, aby nevypadávala, a určitě ber ji. Pokud během roku jezdíš jen na vodě a jsi tak v pohodě, do teplých dní zvaž ionťák, hlavně pokud před sebou máš delší trasu. A pivo se nepočítá :). To si dej potom za odměnu.

Jak v pohodě v létě na kole

 Jezdi, protože Tě to baví

Minimálně než si na vyšší teploty zvykneš, neočekávej od sebe trhání rekordů, ani na čase, ani na vzdálenosti. Vyjeď si, protože chceš, užívej si přírody a vytáhni třeba kámoše, kteří zas tolik nejezdí. Můžete si udělat zastávku na vykoupání se. Ocení to jak tvůj organismus, tak i hlava. A jakmile se o pár stupňů ochladí, pojedeš jako Armstrong.

Jak v pohodě v létě na kole

Vhodné oblečení

V létě z tebe prostě „poleje“, zvlášť když vyjedeš nějaký kopec. Proto je fakt důležité, abys měl/a oblečení z prodyšného materiálu, který dobře odvádí pot. Funkční by rozhodně mělo  být i spodní prádlo. Správnému oblečení na letní cyklo výlety jsme se věnovali v článku tady.

Hlavně mazat

Teď nemáme namysli řetěz, ale ani mazání vnitřní. V teplých dnech se tělo víc potí a kůže je v některých místech ještě víc náchylnější na odřeniny nebo zapaření. Než je pak složitě léčit, mysli na to preventivně, a pokud tím trpíš, použij vazelínu nebo mastičku na odřeniny. Zažívá to každý, není za co se stydět :).

Plánuj

Než vyjedeš, věnuj chvilku plánování trasy, která Tě čeká. Projdi si, kde budeš moct doplnit vodu, kde se případně budeš moct nasvačit nebo ochladit. V opravdu velkých horkách se vyhni náročným kopcovitým trasám. Snaž se zařadit úseky, kdy Tě cesta povede lesem a případně dalšími místy, kleré Tě ochrání před přímým sluncem. Během trasy si můžeš ve stínu trochu zvolnit, na sluníčku naopak můžeš šlápnout do pedálů, ať jsi z něj brzy pryč. 

Užívej si letní kilometry a skoč se pak třeba za odměnu vykoupat :).

Jak v pohodě v létě na kole

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky