Blog

Máme rádi vychytávky

(14. 2. 2018)  

Ať už jde o auta, vybavení domácnosti, jídlo nebo oblečení, vždycky nás potěší nějaký detail, který nám usnadní život, vyřeší nám problém nebo svojí jedinečností odliší od ostatních. I když je to úplná maličkost, tak je často důležitá. A na takové detaily se hraje i u sportovního oblečení. Když Ti jde nejen o to, jak vypadáš, ale taky o to, jak se cítíš a jaké máš pohodlí, takových funkčních vychytávek si rozhodně všímáš. 

Rozhodli jsme se Ti ukázat pár drobností, na které u sportovního oblečení nedáme dopustit my, a proto je promítáme i do našich kousků.

Kšandy na cyklo kalhotách

Šle na cyklokalhotách jsou často mezi cyklisty jablkem sváru, rozdělují je na dva tábory. Jedni na ně nedají dopustit, druzí si o nich myslí, že jim komplikují život (rozuměj prodlužují dobu svlékání v akutních wc situacích :D). My jsme je zařadili na seznam vychytávek, bez kterých by to nešlo, takže ano, hlásíme se k první skupině :). A proč? Už nikdy nebudeš muset řešit to, že Ti cyklo kalhoty sjíždí nebo že ses hodně najedl/a a gumička se Ti v pase zařezává. Nebude Ti táhnout na záda, a to ani když to z kopce trochu víc pustíš :). Jednoduše si užiješ tu pohodlnou jízdu a budeš se moct soustředit na to, jak je kolem Tebe hezká krajina.

Dámské cyklistické kalhoty MOOQ Contrast Dámské cyklistické kalhoty MOOQ Contrast

 

Silikonová manžetka

Když jsme u toho pohodlí, rádi bychom připili tomu, kdo jako první vymyslel na cyklo kraťasech i na rukávech dresu širší silikonovou manžetku. Díky ní nohavice i rukávy drží tam, kde mají. Třeba se nemusíš v létě mazat opalovákem ještě 10 cm pod oblečení (do kterého se Ti stejně otře) a vypočítávat, kam až se Ti při nasednutí na kolo posune. Nehne se z místa a Ty se nebudeš muset bát spálených pruhů :D.

Cyklistický dres MOOQ Carnaval

Široký lem u legín

Podobné ódy na radost by měly znít pro široké lemy na legínách (Že jsme na ty okraje nějak fixovaní? Jo, ono to svádí na ně zapomínat, když jsou na okraji, ale dokážou udělat pěknou neplechu). Holky, co dřepujete, taky jste zažily ten pocit, když jdete dolů a s váma sjíždí i legoše? Je to hrozný, nevíš, jestli se máš držet kalhoty nebo činku :). Širší lem prostě líp drží, navíc Tě nepřeřízne v půlce břicha, takže i líp vypadá(š).

Legíny a podrpsenka MOOQ Triple

Kompresní matroš

Kompresní materiály jsou super na jakémkoliv sportovním oblečení, ať už na běh, na kolo nebo do fitka. Podporují krevní oběh a mají pozitivní vliv i na samotné svaly a jejich „unavenost“ při sportovním výkonu. Můžeš je teď potkat skoro na čemkoliv, od ponožek přes kalhoty až po trička. Kdybys o kompresních materiálech chtěl/a vědět víc, mrkni sem.

Sportovní oblečení MOOQ Navy a MOOQ Triple

No, to jsou detaily, které nám dělají radost „V akci“ je můžeš vidět i na našich kouscích, když mrkneš do eshopu.

Dej nám vědět, jaké vychytávky baví Tebe :). 

Ať to frčí!

Z dřepovacího tréninku píše Johana

 

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky