Blog

Plná fitka? Vyraz ven!

(13. 1. 2019)  

Ahoj, zdravíme Tě v novém roce! Taky zažíváš pokaždé, když teď vstoupíš do fitka, šok? V jakoukoliv hodinu tam je snad víc lidí než v Kauflandu. To jsou holt ta klasická novoroční předsevzetí :). Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Letos je to se zimou tak trochu na houpačce, pár dní konečně sněží, ale pak se počasí zase rozhodne, že zimy už bylo dost a teploměr vyskočí pořádně nahoru. To nám ale vůbec nevadí, protože venku se toho dá dělat spoustu! Máš cestu na hory nebo v nich dokonce bydlíš? Pak Ti určitě nemusíme říkat, ať vyrazíš na lyže nebo snowboard. Stejně tak běžky, k těm už jsi nejspíš stihl/a přirůst. Skvělým zimním sportem, u kterého si užiješ navíc spoustu legrace je zimní bruslení. Jen se teď těžko potkávají zamrzlé rybníky, takže budeš muset vyrazit na nějaké městské umělé kluziště nebo stadion :).

Dívka cvičí ve vestě MOOQ TMC

Když náhodou sněhu trochu pochybí, je ideální čas vyrazit na kolo, nemusíš se ho vzdávat ani v zimě, stačí jen vybrat ty správné trasy a šlápnout do pedálů. No a sport, který můžeš dělat sníh ne-sníh, je také běh. Běhat můžeš neustále, jako by se nechumelilo. 

Lobby za pohyb venku

Říkáš si, proč Tě chceme mermomocí vyhnat ven a co je na tom tak skvělého? Úplně všechno. Vyčistíš si hlavu, jednak pohybem, ale také čerstvým vzduchem, přirozeným světlem, přírodou a krajinou kolem sebe. Pravidelným sportem venku posiluješ svoji imunitu a otužuješ se. Přidej k tomu potom ještě saunu a budeš mít zdraví jak z oceli :). Když budeš trávit čas venku i v zimě, mnohem víc si tohle roční období užiješ a nebudeš jen odpočítávat dny do léta. No a když vyrazíš a začne pořádná sněhová vánice nebo plískanice, nevzdávej to hned, posílíš si vůli a to se může leckdy hodit. Vlastně skoro každý den.

Dívka na hrazdě v oblečení MOOQ Triple

Jak si poskládat trénink

Pokud už máš několik zimních sezon odtrénovaných, už máš vypozorováno, co si můžeš při jakých teplotách dovolit, jak dlouho můžeš být venku a kolik sil tě trénování stojí. Jak ale na to, když se třeba chystáš ven poprvé?

V takovém případě se radši ze začátku podceňuj, ať už jdeš na běžky, na kolo nebo běhat, naplánuj si radši kratší trasu. Vždycky si jí pak můžeš dát dvakrát nebo si ji o kousek prodloužit, ale důležité je, aby ses pak nevracel/a domů chůzí nebo nějakým super pomalým tempem, to bys mohl/a prochladnout. Navíc počítej s tím, že v nízkých teplotách dochází energie mnohem rychleji. 

Nezapomínej taky na doplňování tekutin, i když v zimě třeba tak velkou potřebu necítíš, tělo se potí a zvlášť při delších cyklo nebo běžkařských výletech je potřeba pít dostatečně. Nejlepší je vzít si s sebou termosku s teplým čajem, ať nepiješ úplnou ledárnu.

Co na sebe

Obléct se tak, aby Ti bylo dobře není věda, stačí se držet pár základních pravidel, ať už se věnuješ jakémukoliv zimnímu sportu. Začni prodyšným termoprádlem, které odvede pod od těla, na něj si obleč teplejší mikinu, která Tě zahřeje a zároveň vlhkost odvede do vnější vrsty. Ta už by potom měla být větru i voděodolná a zároveň prodyšná, aby vlhkost odvedla úplně ven. Na běžky to samozřejmě bude lehčí větrovka, na sjezdovky teplá lyžařská bunda.

Cyklistická vesta MOOQ TMC

Určitě si pohlídej, ať máš v teple kotníky a zátylek, a samozřejmě něco na hlavu, tou totiž uniká nejvíc tepla. Podrobněji rozebrané oblékání do zimy máme tady, můžeš mrknout.

Ať už vyrazíš na hory nebo za dům do lesa, přejeme Ti, ať si to venku pořádně užiješ a zamiluješ si to stejně, jako my!

Ze zasněžených hor píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky