Blog

Proč vyrazit na cyklo čundr?

(5. 4. 2018)  

Dneska tu máme něco pro milovníky spousty kilometrů na kole s dobrodružným srdcem. Probereme s Tebou, proč bys měl/a (aspoň jednou) vyrazit na pořádný čundr na kolech!

Jak si takový čundr naplánovat?

Úplně jednoduše. Stačí Ti kamarádi, kolo, batoh a stan, možná mapa. Když se rozhodnete vyrazit, máte dvě možnosti. Buď si můžete naplánovat trasu, kdy budete spát každý den v jiném kempu (to je asi ta náročnější varianta), nebo si můžete nechat pár nocí na jednom místě a pak teprve přejet na druhé.  To asi doporučujeme spíš menším dobrodruhům a těm, kteří se nechtějí úplně každý den táhnout s těžkým batohem. Protože narovinu, ty kila jsou v kopcích znát :).

Cyklista s batohem v horách

Proč na čundr vyrazit?

Je to sranda, je to zážitek, na který nezapomeneš (ať už v dobrém nebo ve zlém :D, ale my doufáme, že v dobrém). Zkusíš něco nového a možná otestuješ i svoje limity. Zjistíš, jaký kopec vyšlápneš se stanem na zádech. A po kolika kilometrech bys nejradši zajel/a do příkopu, sedla si tam na bobek a radši tam celou noc brečel/a, než znovu sedl/a na kolo a snažil/a se dojet do kempu.

Není nad to, když se ráno probudíš a můžeš úplně co chceš. Měl/a jsi včera v plánu podívat se na ten hrad, co je 20 kiláků od kempu, ale dnes se Ti chce koupat? Nic Ti nebrání, změníš směr, najdeš super místo na koupání, jiný cílový kemp na večer a jedeš. Třeba oproti pěšímu čundr máš na kole daleko víc možností. 

Cyklistka v cyklo dresu MOOQ Carnaval

Nemusíš se bát, že takový čundr musí nutně znamenat 100km denně, vstávačku v 5 ráno a dojezdy do kempu o půlnoci. I když záleží, koho si vybereš za parťáka :D. I takoví blázni se najdou. Nicméně můžeš jet rozumné úseky, užívat si přírodu, zastavit se, kde jen budeš chtít a prostě nic neřešit. Domeček máš na zádech, tak můžeš jet klidně i jako šnek, když na to přijde :).

Fáze, které asi prožiješ

Čím si asi projdeš?I když se budeš snažit sbalit opravdu minimum věcí a stan udáš někomu jinému, stejně ten ešus, jídlo a bunda něco váží. Takže hodíš batoh na záda, sedneš na kolo a máš pocit, že Tě to stáhne dolů a spadneš ani ne po metru. Klasický začátek. Optimisticky vylezeš z vlaku s myšlenkou, že do kempu je to jen 25km, pohodička a volný večer před vámi. Pak zjistíš, že je celých těch 25km vlastně do kopce. A že budete rádi, když to do tmy stihnete. Pak už do kempu nechceš, nejdřív chceš stavět stan po cestě, a pak už jen brečet v příkopě. Batoh Tě strašně, ale strašně řeže a stahuje Tě dozadu.

Kolo a batoh na vyhlídce

Druhý den ráno Tě všechno bolí, nesnášíš kolo, nesnášíš toho, kdo to vymyslel a nenávist se prohlubuje, když musíš nasadit batoh na ty bolavý ramena. Během dne si užíváš výhledy a je to zase prima, pivko večer Tě hodí do topu. Tyhle fáze se střídají pak celou dobu, záleží, jestli zrovna bloudíte po lese s kolem v ruce a snažíte se nespadnou ze skal, nebo si jedete pohoda jahoda na koupálko. Na konci puťáku se těšíš, až se umyješ teplou vodou a vyspíš se jako člověk v posteli. Zároveň se Ti ale nechce domů, protože sis dokázal/a, že zvládneš všechno a bylo Ti dobře. Víš, že máš zážitek na celý život a pojedeš zase :). 

Tak asi proto vyraz na čundr :).

Ať to šlape!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky