Blog

První závod.

(24. 1. 2018)  

Ahoj sportovče, tenhle měsíc se dost věnujeme závodům a všemu okolo. Možná už jsme Tě trochu nalákali? Něco v tobě hlodá a říká Ti, že chceš zažít závodní atmosféru a zvažuješ, jestli se máš nebo nemáš přihlásit na úplně první závod? Ještě ses ale nerozhodl/a, nemáš koupenou registraci, protože máš strach, že to nezvládneš nebo si říkáš, jestli máš zapotřebí „vyhazovat“ peníze za startovné. Takové myšlenky jsou úplně normální a pere se s nimi většina lidí, kteří uvažují nad prvním startem.

Přečti si následující řádky. Najdeš na nich příběh z prvního závodu jednoho běžce :).

Běhám už dlouho, protože mě to od malička jednoduše baví. Nehlídám čas, neprodlužuju vzdálenosti, jen běhám. Většinou kolem pěti kilometrů. Najednou přijde kamarád, který běh vyloženě nesnáší, že chce začít běhat, ale potřebuje motivaci, takže se přihlásíme na závod. Domluvíme se nakonec čtyři (ani jeden z nás ještě žádný závod nikdy neběžel) a shodneme se, že chceme zkusit něco v přírodě. Prý to musí být ale i výzva. A tak v červenci vyrážíme na Lipno na 10km závod s pozitivním převýšením přes 500 m. Budeme vybíhat sjezdovky, stezku v korunách stromů a vlastně po rovině nebude skoro nic. Tak jo :). S partou kamarádů si z toho děláme celovíkendový výlet a bude to prima.

Terénní půlmaraton na Lipně

Před závodem jsme nervózní jak sáňky v létě. Dojdeme na start, kde už se shromažďují běžci jak na naší trasu, tak na půlmaraton. Není nás tam zas tak moc, ale hlavně všichni vypadají hrozně profesionálně. A my nemáme ani pořádné běžecké oblečení :D. No cíl je jasný, doběhnout to (10 km jsme zatím všichni zdolali asi tak 3x v tréninku) :D. Stoupám si do zadní části startovního pole a už se ozývá výstřel a běžíme. Hned do kopce. Nechci to hned přepálit, běžím tedy lehce a po chvilce předbíhám první spoluběžce. Cítím se dobře. Ale hned se mi přitížilo, už na začátku první sjezdovka :D. Kousek běžím, a pak přecházím do rychlé chůze, aby byly nahoře síly pokračovat. Povídám si s paní vedle mě a stoupáme. Trasa nás stáčí do lesa, kde mi v bahně málem zůstává bota. Držím se ve skupince asi tří běžců a už nás čeká občerstvovačka. Napiju se a „prosím, kam můžu ten kelímek dát?“ „Klidně ho hoďte na zem, to je jedno“ smějou se pořadatelé. No jo, začátečník :D.

Stezka v korunách stromů na Lipně

Nějaké kopce nahoru a dolů a je tu další sjezdovka, nad ní už je stezka do korun stromů, a pak už to bude dost z kopce. Prima. Stoupám, ale už dlouho za sebou nikoho nevidím, a vlastně už skoro ani před sebou. No, tak ještě se ztratit, to by mi chybělo. Ale dobrý, dobíhám ke stezce, na jejíž vrch mě čeká točité schodiště. Hlásí moje jméno a číslo. Jsem jako opravdový závodník :). Na stezce jsou normálně turisti a povzbuzují co můžou. To je super! Posledních pár kopečků a už mě čeká jen 3km seběh dolů. Celkem dlouhý teda. Co mi to radili? Dlouhej krok a nebát se. Tak jdu na to. V lese na kamenech se teda trochu bojím :D. Ale na louce už to pouštím a za chvíli vbíhám k Lipnu, kde je už cílová rovinka. Čekají tady kamarádi. Fandí, a jeden, který už doběhl na mě křičí, ať makám. Ale já už nemůžu sprintovat! „Ale můžeš, poběž!“ Běží vedle trati se mnou a hecuje mě. Tak jsem tady v cíli! Popadám dech, třesou se mi nohy, spadnu teď nebo za chvíli? Ne, dobrý to je. Vlastně úplně skvělý! Na krk mi někdo pověsil medaili a už mě objímají ostatní a dostávám pití a ovoce. Endorfiny ze mě jen prýští, je to bomba! Tohle chci zažít znovu :D.

A Ty?

V běžeckých teniskách píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky