Blog

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

(4. 3. 2019)  

Už už to vypadalo, že jarní vibes vybojovaly svoji pozici na výslunní dřív, než bychom to čekali. Spoustu cyklistů, běžců i bruslařů vyrazilo po dlouhé zimě poprvé na stezky, čerpalo energii ze sluníčka a užívalo si prima počasí.  Zima se ale zase vrátila, a o patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát.

Co ale teď? I když jsi celou zimu třeba ani nos ven nevytáhl/a, teď už jsi se stihl/a namlsat a rád/a by si ven zase vyrazila/a. Bojíš se ale, že když teď vyrazíš do zimy, budeš marod raz dva.  Neboj se nic, máme pro Tebe dvě dobré zprávy :). První je, že marodit  automaticky nezačneš, jen proto, že si vyrazil/a běhat ven, a druhá je, že pro Tebe máme pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Běže na cestě v zimě

Oblečení

Říká se, že není špatného počasí, jen špatně oblečený sportovec. Funkční materiály, které Tě podrží jsou do takového všelijakého počasí základem. Věnovali jsme mu celý článek tady. Tak se mrkni :).

Stavba tréninku

Plánování tréninku věnuj možná o chvilku déle, než jsi zvyklá/ý. Rozehřátí i závěrečné protažení si určitě nechej na doma. Trénink postav tak, abys ho odjel/a spíš v nižším tempu, na které jsi zvyklá/ý, než se snažit za každou cenu zrychlovat až na pokraj sil a potom úplně zastavit a lapat po dechu. Pokud se přece jen chceš pouštět do něčeho náročnějšího, jako jsou třeba intervaly, zvol si trasu někde blízko u domu. Odpočinkový interval si vypočítej takový, abys nestihl/a vychladnout nebo si do něj zařaď úplně lehké udržovací tempo. Největší hrozbou takového zimního tréninku je to, že nám dojdou síly a budeš se domů vracet pěšky nebo moc pomalým tempem.

Protažení doma v obýváku

Nezapomínej pít

I když máš pocit, že se při nižších teplotách tolik nepotíš, na doplňování tekutin určitě nezapomínej. Zvlášť pokud se vydáváš na nějakou delší trasu na kole, běžkách nebo bruslích, vezmi si lahev s pitím s sebou. Místo studené vody sáhni spíš po lahvi s čajem, ideálně takové, která čaj udrží aspoň chvíli teplý. 

Po tréninku

O protažení až doma nebo někde uvnitř jsme už mluvili. Pokud máš ten luxus, a můžeš hned do sprchy, nech protažení klidně až po ní. Nejdůležitější je hned se převléct do suchého. Takže teplá sprcha, suché oblečení, pak až protažení a žádné bacily na Tebe nemůžou :).

Cyklistická vesta MOOQ TMC

Jeden bonusový tip

Den se už prodlužuje, ale ještě to není úplná hitparáda. Rozhodně proto nepodceňuj večerní sportování ve tmě, to platí asi hlavně pro běžce. Zapni si minimálně blikačky, ideálně čelovku. Důležitým prvkem zimního outfitu jsou také reflexní prvky na oblečení. 

Tak se neboj větru, deště, a pokud Tě to ven láká, tak určitě vyraz, stojí to za to :).

Pořádné vyfoukaná po dnešním tréninku píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky