Blog

Trendy v cyklistickém oblečení 2017

(8. 2. 2017)  

Základem každého outfitu, a platí to i pro ten na kolo, je cítit se dobře. Pro každého to může znamenat něco úplně jiného, pro jednoho jsou důležité materiály, pro druhého barvy a třetí bude zase řešit umístění kapsičky na dresu. K dobrému pocitu z jízdy ale funkční materiály dresu i kalhot určitě pomůžou, stejně jako střihy promyšlené do detailů, a bezpochyby taky designy a celková kombinace oblečení.

A abyste se v téhle cyklistické sezóně 2017 cítili úplně nejlíp, na kolo se vám chtělo a abyste jezdili pro radost, máme tady pět trendů, kterýma nakopnete nejen sami sebe.

Měj to barevný

Jsi typ cyklisty, který je rád vidět už z dálky? Pak je tohle přesně pro Tebe! Letošní sezóna se inspirovala starými dobrými osmdesátkami, což znamená, že pokud nemáš barevné potisky, nejedeš. Ať už bude barevný celý dres nebo jenom části, fantazii se meze nekladou. Čím originálnější kombinace, tím líp. Jestli Ti barvy dodávají energii, mrkni i na naše dresy Carnaval a Tetris.

Buď minimalista

Naštěstí se svět nezbláznil úplně a trend ovládající snad úplně všechna odvětví, minimalismus, se drží i u nás v sedle. Jednobarevné jednoduché designy jsou to, díky čemu se chceš ráno brzy probudit, obout boty, nasednout a vyrazit. Nezaostává ani černobílá klasika, která bude na vrcholu vždycky, i kdyby se kola netočila. Dres Minimalist s černým základem a bílými designovými pruhy čeká právě na Tebe.

Hlavně ať to ladí

Dres, kalhoty, rukavice, čelenka, návleky, boty, kolo. All in one. Jeden design vládně všem.:)  Už několik let se drží cyklistického oblečení trend jednotnosti. Pokud budeš mít zkombinované všechny kousky, pak už vůbec nikomu nebude vadit, že jste s kámošema dali o jedno pivo víc a teď máš těžký nohy, nebo že už se Ti dnes nechce šlapat do desátýho kopce (Což se Ti určitě nestane, protože kopce máme všichni rádi). Hlavně, že to ladí.

Nohy i ruce v teple

Počasí je občas úplně nevyzpytatelný, proto když jedeš na delší výlet, je vždy fajn myslet na teplejší nebo deštivou variantu outfitu. Dobrou zprávou je, že letošní trendy nahrávají návlekům, na ruce i nohy. Nemusíš s sebou tedy tahat bundu nebo ještě jedny dlouhé kalhoty. Vyraz si v krátkým a pokud Ti bude zima, jen vytáhni návleky. Ušetřená deka oceníš při výšlapu do kopce a lokty v teple zase při dlouhém sjezdu. A pokud to všechno ladí (viz výš), tak už není třeba nic dodávat.

Užívej si to

Trend, který, doufáme, nikdy nezmizí. Jezdi, protože chceš, protože Tě to baví, jsi to na kole Ty a krátké nebo dlouhé cyklovýlety Ti dělají radost. Jezdi pro ten pocit, vítr v uších. No a taky trochu pro to krásný oblečení, který můžeš mít na sobě, to je jasný. :)

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky