Blog

V čem na podzim na kole?

(11. 9. 2017)  

Léto je sice v podstatě za námi, ale cyklistická sezóna nekončí! Právě naopak. Už nejsou ta velká vedra, která Ti často nedovolovala těžší trasy. Teploty jsou příjemnější a my dokonce říkáme, že přímo ideální na kolo. Navíc se brzy začnou listy zbarvovat, a to bude v přírodě teprve podívaná!

Chladnějším teplotám, zvlášť ráno a k večeru, je ale potřeba taky přizpůsobit oblečení. Co teda vzít na sebe, aby Tě chlad nepřekvapil?

Vrstvení

Vrstvy jsou základ. Do těch chladných dnů začni klidně tričkem ještě pod dres. Ještě víc dbej na to, aby Ti nefoukalo na záda,  takže pokud si v létě jezdil/a v kalhotách jen do pasu, možná je na místě uvažovat nad těmi s kšandami. Jsou vyšší a nestane se, že bys měl/a holá záda, kdyby se Ti náhodou trochu vyhrnul dres. Jinak vrstev spíš víc a lehčích, než si vzít teplou bundu. 

Podzimní vrstvy cyklo oblečení

Návleky

Návleky na ruce budou v tomhle období Tvoji nejlepší kamarádi. Zima na bundu ještě není, ale ruce, ale hlavně lokty v teple mít chceš :).  Návleky můžeš krásně sladit k dresu, a úplně v pohodě je využiješ třeba i na běhání nebo na túru. Nemusíš se bát, že Ti sjedou z ruky, protože je drží silikonová guma (teda ty naše MOOQ:)). A komfort zajistí elastická vlákna Lycra. Na naše návleky můžeš mrknout sem.

MOOQ sportovní návleky

Čelenka

Pokud máš citlivější uši, už Ti asi bude pofukující studenější větřík nepříjemný. V tom případě sáhni po čelence. Na hlavu Ti teplo nebude, ale do uší Ti nenafouká :). Vybírat můžeš i u nás (tady) a i čelenky můžeš ladit k dresům a návlekům, dobrý, ne :)?

Klouby v teple

V chladných dnech se jednoduše řiď tím, abys měl/a klouby v teple. A platí to i pro kotníky. Určitě se neboj delších ponožek, je to cool :). Nezapomínej ani na kolena. Nemusíš hned oblíkat dlouhé cyklo kalhoty, pokud by Ti v nich mělo být horko. Návleky na kolena a udělají skvělou službu. Navíc, pokud Ti bude teplo, je hravě sundáš a strčíš do kapsy na dresu.

Klouby v teple

Vesta nebo bunda

A když bude opravdu přituhovat, nebo bude foukat (anebo když jsi velká zmrzlina), hravě uneseš lehkou vestičku anebo větrovku. Praktické jsou ty, které se sbalí do malé roličky a snadno je strčíš do kapsy na kole.

Ještě je před náma spoustu týdnů i měsíců na parádní vyjížďky a tréninky. Tak do toho šlápni, ať Ti není zima :).

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky