Blog

Vybíráme cyklo oblečení #2 - DRES

(19. 6. 2017)  

Rozhodli jsme se fušovat do práce rádců pana krále, a v jednom z předchozích článků (který najdeš právě tady) Ti sepsali tipy, jak na správný výběr cyklistických kalhot. A protože nejen v kalhotách by měl jezdit cyklista, pokračujeme dalším dílem, který věnujeme výběru cyklistického dresu.

Jak má pomáhat?

Proč vůbec i na jednodenní výlet sáhnout po dresu a ne po obyčejném tričku nebo tílku? V čem by Ti měl být cyklistický dres parťákem a jak by Tě měl správně podržet? Správně vybraný dres by Ti měl sedět jako druhá kůže. Nikde by Tě neměl omezovat, škrtit ani se vyhrnovat. Aby tohle dokázal, věnuj při výběru pozornost nejen jeho střihu. Zaměř se také to, aby byl zadní díl dostatečně prodloužený, a Tobě tak při jízdě nefoukalo na záda. Spodní lem musí být uzpůsobený tak, aby se Ti dres za jízdy nevyhrnoval. A důležitým detailem jsou také konce rukávů. Pokud jsou krátké, určitě nechceš při jízdě řešit, že Tě škrtí nebo se pořád někam vyhrnují. Sáhni proto po dresu, který má širší manžety, ideálně silikonové, o kterých v podstatě vůbec nebudeš vědět. A tak to má být :).

Jak vybrat cyklistický dres

Ruce do kapes

Je pár drobností, které se vyplatí s sebou na kolo vždy mít, proto rozhodně koukej po dresu, který má na zádech kapsy, abys tam mohl/a dát malou sváču, lehkou bundu a ideálně do kapsy na zip mobil nebo klíče. Při zkoušení si vždy do kapes sáhni, jestli nejsou moc vysoko a dosáhneš do nich dobře i za jízdy. Ano, bude to vypadat trochu divně, když si budeš zkoušet dres v předklonu a osahávat si záda, ale vyplatí se to :).

Cyklistický dres Carnaval Cyklistický dres Carnaval

 

Buď vidět

I když preferuješ cyklostezky nebo lesní cesty, někdy se stane, že se normální silnici nevyhneš. Proto je fajn, když máš na dresu reflexní prvky, proužky nebo něco, díky čemu budeš vidět. A mohou to být i barevné a neotřelé designy. Mrkni na ně třeba i do naší kolekce, budeš cool, odlišíš se a ještě budeš v bezpečí. Co chceš víc :)?

Jak vybrat cyklistický dres

Jaký dres na co a kdy?

Pokud už se v cyklo světě trochu orientuješ, asi to víš, ale pokud ne (a svět na tom nestojí :) ), jsou dva základní typy dresů - volnější a víc na tělo. Každý z nich plní trochu jiné požadavky a využiješ je v jiných situacích. Obě kategorie spojuje fakt, že musí být prodyšné a vyrobené z takového materiálu, který výborně odvádí pot. Jestli sáhneš po dresu s krátkým nebo s dlouhým rukávem, a v jakém ročním období to bude, to necháme na Tobě (jsi zmrzlina nebo horká krev :)?). A pokud jsi mezi, oblékni si dres s krátkým rukávem, do kapes dej dlouhé návleky, a je po problému!

Tak jo, žádný stres, vem si dres a vyraz :)!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky