Blog

Zažij Singltrek aneb tip na cyklovýlet #2

(18. 7. 2017)  

Chceš zážitek? Chceš adrenalin? Chceš krásné výhledy a přírodu? Chceš poznat třeba něco nového? Pokud jo, popadni kolo a vyraz na výlet na Singltrek pod Smrkem :).

Hlásíme se s dalším cyklistickým trip tipem. Tentokrát nemusíš nikam za hranice, stačí zakotvit tady u nás v Jizerských horách. Byli jsme si zajezdit na Singltreku pod Smrkem a fakt jsme si to užili. Pod Smrkem je síť stezek naprosto vyšperkovaných pro dokonalé zážitky na kole. Dohromady okolo 80 kilometrů Tě provede lesem, skalními městečky, jednoduše nádhernou přírodou.

Singltrek pod Smrkem

Na Sigltreku se vyřádí snad úplně každý, profi bikeři i děti, a klidně dohromady. Stezky jsou rozdělené na tři úrovně – modrá je nejlehčí, středně těžké jsou červené a nejnáročnější trať nabízí černá. Musíme se přiznat, že nás ta černá bavila úplně nejvíc. A rozhodně si nemyslíme, že by byla jenom pro profíky, naopak. Neboj se ji vyzkoušet :)!

Mrkni na mapku všech stezek, půjčili jsme si ji přímo ze stránek Singltreku pod Smrkem.

Singltrek pod Smrkem

Nástup na stezky je v Novém Městě pod Smrkem, a některé z nich Tě zavedou i do Polska.  Nástupním místem je Singltrek centrum, kde najdeš kompletní potřebné zázemí. Můžeš si tam půjčit kolo, nechat si ho seřídit, dát si něco dobrého a pozdravit se s ostatními prima nadšenci.

Nebyl by to správný trip tip bez míst, kde se můžeš najíst, že jo :). Na každé stezce najdeš restauraci. My jsme se stavovali například v Obřím sudu (najdeš ho na červené trase Libverdská strana) nebo v takové jedné prima v Polsku, u které jsme zapomněli jméno (není zač, zase rádi poradíme :D). Obří sud doporučujeme, vážně vypadá jako sud, určitě tohle místo nepřehlédneš. (Kdyby ses bál/a, tak tady máš radši fotku z jejich webovek).

Restaurace Obří Sud

Kromě ježdění je i v celém areálu a okolí spoustu dalších věcí, co dělat. Je tam super koupaliště a několik možností ubytování. U nich je taky často večerní program, nebo minimálně otevřená hospůdka. Možná je dobré vědět i to, že se na Singltrek neplatí žádné vstupné a můžeš přijet prakticky kdykoliv.

Jestli zníme nadšeně, tak rozhodně jsme. Nebyli jsme si tyhle sjezdy užít poprvé a rozhodně ani naposledy :). Stojí to za to.

Pokud budeš mít taky nějaký tip nebo zkušenost, napiš nám, budem rádi :).

Ať to šlape a sjíždí!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky