Blog

Rok 2018 v MOOQ

(22. 1. 2019)  

Ahoj kamarádi, s novým rokem přichází docela fajn příležitost se otočit za tím starým a pochválit se, co jsme všechno zvládli. Nehnat se pořád za tím, že chceme víc, líp nebo dál, na chvilku se zastavit, projít si, co jsme dokázali, co se nám povedlo a být na sebe chvíli pyšní. Jako fakt pyšní. A je jedno, jestli budeš hodnotit svoje sportovní úspěchy, osobní život nebo počet okurek, které si snědl (jo, cíle můžou být různé :D). A tak jsme si řekli, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Náš Pavel

Rozrostli jsme se o našeho nejmilejšího Pavla, fotografa a kluka s uměleckým okem. On byl teda náš už dřív, ale protože jsme s ním rádi, tak už jsme ho do té naší famílie upsali úplně!

Fotograf v MOOQ

Nové produktovky

Díky Pavlovi jsme zrealizovali něco, o čem se nám všem pak několik týdnů zdálo, a to nafocení nových produktovek na web. Aby sis naše kousky mohla prohlížet s radostí, odhalil/a všechny detaily a vychytávky a přesně si uměl/a představit, jak na Tobě budou vypadat. Jo a produktová videa už si viděl/a?

Dámské cykistické kalhoty MOOQ TMC Sportovní oblečení MOOQ Navy

Focení v Rakousku

Ještě něco vám o tom klukovi fotografickém povíme, ale pak už dost, ať mu nestoupne hřebínek. Díky němu máme skvělé fotky z rakouského Postalmu. Úžasné focení, které plánujeme zopakovat, ale samozřejmě na novém místě a s novou kolekcí :). Ale určitě se stejnými lidmi! Děkujeme parádní partičce za skvělé modelkování a atmosféru.

K designovým dresům se hodí designová kola, a proto jsme v Rakousku jezdili na parádních kolech od Pells, skvělé brněnské značky, se kterou jsme letos navázali spolupráci a jsme za to hrozně rádi! Stejně jako my totiž vyrábí u nás v Česku, z kvalitních materiálů a s láskou :).

Cyklisti v cyklistickém oblečení MOOQ TMC

Kolekce takemecycling

To takhle Ondra v zimě fňukal, že mu chybí kolo a že by dal nevím co za to, aby mohl vyjet. A tak vznikl název take me cycling. Ten jsme si zapamatovali a použili na novou minimalistickou cyklokolekci. V té Ti mimo cyklodresu, cyklokalhot a návleků přinášíme taky lehkou vestičku, která super parťákem do skoro každé situace. Jo a až budeš koukat na fotky #TMC věcí, ten pán je bývalý olympionik v dráhové cyklistice. Je skvělej, že jo? 

Cyklista v cyklodresu MOOQ TMC

Rychleji, dál a lépe

Abychom se pro Tebe posunuli ještě dál a dokázali Ti dělat ještě větší radost, absolvovali jsme půlroční akcelerátor pro start upy. Díky němu jsme nasbírali spoustu inspirace a nápadů, kterými postupně rozzáříme Tvoje oči (doufáme teda, kdyžtak Ti dáme pár panáků!).

Přednáška MOOQ na VŠEM

Mooq stánek na každé závody

Baví nás závodní atmosféra, všechen ten adrenalin a endorfiny kolem ní. A tak jsme pořídili MOOQ stánek a rozhodli se, že ty všechny parádní zážitky budeme sdílet s vámi. Stánek jsme poprvé postavili v našem oblíbeném Hradci, a aby nám tam nebylo smutno, měli jsme krásnou kámošku :).

Stánek MOOQ na závodech

...a už se moc těšíme, co společně vytvoříme v 2019!

Tvoje MOOQ rodina

Sdílet článek Články mailem
České cyklistické desatero

České cyklistické desatero

 

Stačí se porozhlédnout okolo sebe a začneš si všímat, že se náš cyklistický národ řídí jistými pravidly. Zatím nepsanými, tak jsme si řekli, že je na čase je sepsat, protože neznalost zákona přece neomlouvá.

Dělaj šaty člověka i při sportu?

Dělaj šaty člověka i při sportu?

 

„Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“.A funguje to stejně i se sportovním oblečením? Může mít taky vliv na to, jak se cítíš a jaká z Tebe sálá energie?

První závod.

První závod.

 

Přečti si následující řádky. Najdeš na nich příběh z prvního závodu jednoho běžce :).

Myšlenky před tréninkem

Myšlenky před tréninkem

 

I když se normálně na tréninky těšíš, někdy přiměřeně a někdy až úplně nezdravě, občas přijde den, kdy se Ti za žádnou cenu nechce. Ale víš, že bys měl/a. Ten boj, který v hlavě nastává, všichni dobře známe :D.

Kroužíš nebo se ztrácíš?

Kroužíš nebo se ztrácíš?

 

Dalo by se říct, že se běžci, cyklisti a běžkaři dělí na dvě hlavní skupiny. Pracovně je pojmenujeme „sportovec krouživý“ a „bludišťák“.  Myslíme, že je fajn tyhle dvě skupinky seznámit, protože si mají vzájemně co předat, a mohou se od sebe lecos naučit. Čti dál :). 

5 vět, které sportovcům neříkejte

5 vět, které sportovcům neříkejte

 

Sportovci jsou mírumilovní lidé. Vcelku. Pokud se Ti to tak někdy nezdá, a máš před sebou šelmu, vypusť svého sportovce na hodinu až dvě do jeho „revíru“. Vrátí se Ti ten nejmilejší a nejusměvavější člověk na světě. I my ale máme hranice. Nikdy nám neříkej následujících 5 vět.

Na kolo...dovnitř

Na kolo...dovnitř

 

Indoor cycling. Někým zavrhovaný, někým zbožňovaný a někým vzatý na milost právě jako tréninková metoda pro škaredé počasí.

Závodit nebo nezávodit

Závodit nebo nezávodit

 

Taky už Tě to napadlo? Už nějakou dobu jezdíš na kole intenzivněji, přidáváš kilometry, poznáváš nová místa, jezdíš s kamarády, baví Tě to. Ale zároveň máš pocit, že by to chtělo něco víc.

Cyklo cíle a sny

Cyklo cíle a sny

 

Jak jsme na to my, kteří na kole už jezdit umíme, ale Tour de France prožíváme jako fanoušci? No přece i my máme svoje cíle a sny, čeho chceme na kole dosáhnout, ne že ne! :)

Do práce a školy na kole

Do práce a školy na kole

 

Díky tomu, že si hned po ránu rozhýbeš tělo, pojedeš minimálně celé dopoledne na vlně endorfinů a budeš ze sebe mít dobrý pocit. Krásně se nastartuješ a budeš mít dost energie do práce i do učení. 

Měříš nebo se kocháš?

Měříš nebo se kocháš?

 

Házíme do ringu téma: jen se na kole kochat nebo vše změřit? Rozuměj, jet se jen tak projet bez jakéhokoliv měřícího zařízení nebo mít totální přehled o tom, kolik máš v nohách, jaké je převýšení, o kolik vteřin sis zlepšil/a čas, včetně tepové frekvence a údaji o tom, o kolik ti za cestu vyrostly vlasy.

Óda na radost

Óda na radost

 

Připomeň si, co Tě na kole baví, co hezkého můžeš pozorovat kolem sebe, v jaké jsi pěkné přírodě. Třeba to pak pofrčí líp, aspoň na chvilku :).

Typy cyklistů na stezce

Typy cyklistů na stezce

 

Někdo jako cyklista obecný neexistuje. To by se mohlo zdát jenom obyčejnému laikovi, který zná kolo jenom z reklamy na Poděbradku. My, cyklisti pravidelně šlapající, už o tom víme své. Není cyklista jako cyklista.

Proč jezdit na kole?

Proč jezdit na kole?

 

Občas to má někdo jinak a zeptá se, proč by měl vlastně někdy na kole jezdit? No takovému člověku je potřeba to vysvětlit, ukázat mu, o co teď přichází a přesvědčit ho, ať se přidá do naší šlapací party. :) Dej mu přečíst následující řádky.

Pojď si pro novinky