Blog

Z Nové Paky na Les Království aneb tip na cyklovýlet #3

(6. 5. 2018)  
Cyklo výlet na Les Království

Trať (km) 

Start: Nová Paka náměstí (0) – 2. Štikov (2,8) – 3. Bělá u Pecky (6,5) – 4. Pecka (9) – 5. Vidonice (13,4) – 6. Horní Brusnice (16,1) – 7. Dolní Brusnice (19,9) – 8. Bílá Třemešná (21,8) – 9. Těsňov (24,3) – 10. Nemojov (26,5) – 11. Debrné (32,6) – 12. Mostek (35,5) – 13. Borovnička (38,6) – 14. Borovnice (42,4) – 15. Horka u Staré Paky (45,7) – 16. Levínská Olešnice (48,7) – 17. Vrchovina (51,8) – Cíl: Nová Paka náměstí (54)

Cílem výletu je samotný výlet, to je jasné, navíc, když Tě čeká pěkná pestrá trať do kopce a z kopce :). Ale dalším cílem, který si určitě nenechej ujít, je přehrada Les Království. Je nádherná a jednoduše to tam musíš vidět! :).

Mapa cyklo výletu Nová Paka - Les Království - Nová Paka

Aby ses u toho I parádně projel/a na kole a užil/a si jízdu, vyjeď z Nové Paky. Trochu si mákneš při výšlapu nahoru na Štikov, pak si ale užiješ dlouhý sjezd do Bělé u Pecky, po ní Tě bude čekat další kopec do Pecky, kde si pak můžeš dát za odměnu něco dobrého v jedné z restaurací. Z ní pokračuj doleva do Vidonic, kde se pokochej krásným výhledem nah rad Pecku. Vychutnej si dlouhý sjezd přes Brusnice až do Bílé Třemešné. Pokud budeš potřebovat doplnit energii, skoč si tam do cukrárny na dortík J. V půlce vesnice pak odboč doleva do polí, kde po delší rovince dojedeš do vesnice Tesňov. Tam už jen odbočíš doleva a jsi na přehradě Les Království! Tady se můžeš posilnit pivkem nebo něčím na zub v občerstvení primo u přehrady.

Cesta zpět do Nové Paky: Vydej se lesem nahoru do Nemojova, je celkem dlouhé, tak šetři síly J. O to víc si ale pak vychutnáš sjezd do vesnice Debrná. Odtud si vyšlápneš zase delší kopec do Mostku, ale můžeš se kochat krásnými lesy, které Tě budou obklopovat. Ještě do kopečka to bude na Borovnici, pak Tě ale až do Horky čeká rovinka. V Horkách přejeď hlavní silnici a pořád po rovince pokračuj do Levínské Olešnice. Z ní Tě čeká poslední stoupání a pak hned sjezd dolů do Vrchoviny. Poslední část cesty do Paky pak vede po hlavní silnici.

Co je cestou zajímavého:

Hrad Pecka: pokud budeš mít čas, zajdi sin a prohlídku, s průvodcem trvá asi 50 minut. Kromě poznávání historie hradu se můžeš jít podívat I do sklepení na moderní umění. V Pecce se taky můžeš osvěžit na koupališti.                

Přehrada Les Království: zasazená v krásném údolí obklopená lesy, byla postavená v letech 1910-19, aby zadržovala vodní přívaly z Krkonoš, pod hrází je hydroelektrárna.

Levín: ukrývá viditelné zbytky hradu založeného ve 13. století.

Moc si výlet užij a ať to šlape!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Prostě vyjet

Prostě vyjet

 

Znáš ten pocit? Nemůžeš sedět, nemůžeš ležet, nemůžeš vlastně pořádně dělat vůbec nic, protože jediné, co by Ti v tu chvíli udělalo radost by bylo kolo. Hned se sebrat, obléct si kalhoty, dres, tretry, helmu a vyrazit. V podstatě kamkoliv. Hlavní je sednout na kolo a šlápnout do pedálů.

Už jsme doma z výletu

Už jsme doma z výletu

 

Když ale přijedeš z cyklo výletu, písnička není to jediné, co by mělo proběhnout, proto jsme se za Tebe zamysleli, co je ideální po sesednutí z kola udělat :).

Must have na cyklo výlet

Must have na cyklo výlet

 

Připravili jsme seznam, co Ti na žádném pořádném výletě nesmí chybět. Můžeš si ho vždy před odjezdem odkškrtávat.

Proč vyrazit na cyklo čundr?

Proč vyrazit na cyklo čundr?

 

Dneska tu máme něco pro milovníky spousty kilometrů na kole s dobrodružným srdcem. Probereme s Tebou, proč bys měl/a (aspoň jednou) vyrazit na pořádný čundr na kolech!

5 svačin vhodných na cyklovýlet

5 svačin vhodných na cyklovýlet

 

Připravili jsme Ti pár tipů na svačiny, které máš hned připravené a po výšlapu do kopce na tu nádhernou vyhlídku je určitě oceníš.

České cyklistické desatero

České cyklistické desatero

 

Stačí se porozhlédnout okolo sebe a začneš si všímat, že se náš cyklistický národ řídí jistými pravidly. Zatím nepsanými, tak jsme si řekli, že je na čase je sepsat, protože neznalost zákona přece neomlouvá.

V čem jezdit, když teplo ještě váhá

V čem jezdit, když teplo ještě váhá

 

První relativně teplejší dny nevyhnutelně znamenají, že už se cyklista nemůže čekat a na to kolo vyrazit musí. Na kraťasy si radši ještě počkej a buď s cyklo oblečením opatrnější. Máme pro Tebe tipy, v čem v těhle brzkých jarních dnech jezdit :).

Jak na výběr nového kola

Jak na výběr nového kola

 

Uvažuješ nad koupí nového dvoukolého parťáka? Máme pro Tebe pár rad, co před nákupem zvážit, aby sis vybral to správné kolo, které Tě zaveze až na konec světa.

4 tipy, jak se dostat do kondice těsně před cyklo sezonou

4 tipy, jak se dostat do kondice těsně před cyklo sezonou

 

Pokud jsi přes zimu trochu zahálel/a a svoje tělo jsi nevystavoval/a přílišným fyzickým výzvám, je nejvyšší čas dát svalům a plicím trochu na frak. Máme pro Tebe pár tipů, jak se do toho teď opřít.

Připrav si kolo na jaro

Připrav si kolo na jaro

 

Přiznej se, cyklisto, jak jsi zvyklý/á se před sezonou starat o svého dvoukolého parťáka? Jsi ten typ, který otře prach, dofoukne pneumatiky a jede?

Náplanuj si cyklo výlety a závody

Náplanuj si cyklo výlety a závody

 

Už nám to jarní počasí začíná ukazovat, co umí, viď? Pár slunečních paprsků, pár stupínků na teploměru navíc a Ty už taky nemůžeš posedět a skáčeš na kolo? Však si to po té dlouhé zimě zaslouží každý cyklista.

Cyklistická sezona se blíží

Cyklistická sezona se blíží

 

Je fajn být dobře připraven, proto jsme se za Tebe zamysleli nad tím, co je třeba začít ladit, než zase vyjedeš. Pojď se na to mrknout.

Barvy

Barvy

 

Ahoj sportovče, už Ti je taky trochu smutno z té spící krajiny a stýská se Ti po barvách jara? To se bude zase krásně drandit přírodou na kole, že? :) Abychom si to čekání zkrátili, mrkneme se, jak je to s barvami na oblečení.

Minimalismus

Minimalismus

 

Minimalismus už asi nemusíme představovat. Pokud razíš heslo „v jednoduchosti je krása“, je to pravděpodobně i Tvůj styl.

Sportovní oblečení - vzhled nebo pohodlí?

Sportovní oblečení - vzhled nebo pohodlí?

 

Zajímalo nás, co je pro sportovce na oblečení, ve kterém se hýbou, důležitější. Pohodlí a to, jak se v něm cítí nebo vzhled a jestli k sobě všechno ladí?

Oblečení jako motivace / odměna při sportu

Oblečení jako motivace / odměna při sportu

 

I sportovnímu závislákovi se čas od času stane, že se prostě nechce. Jedna z věcí, které spolehlivě fungují je nějaký nový kousek. Máš to taky tak?

Máme rádi vychytávky

Máme rádi vychytávky

 

Rozhodli jsme se Ti ukázat pár drobností, na které u sportovního oblečení nedáme dopustit my, a proto je promítáme i do našich kousků.

Funkční vs bavlna. (Ne)rovný souboj?

Funkční vs bavlna. (Ne)rovný souboj?

 

Když se kolem sebe rozhlídneš ve fitku, na cyklostezce nebo v lese, všimneš si, že lidi se nehýbou jen ve funkčním oblečení. A možná ani ty ne. Jedním z největších konkurentů funkčních materiálů je bavlna.

Funkční materiály

Funkční materiály

 

Ať si jdeš vybírat oblečení na jakýkoliv sport, od turistiky po lyžování, všude vidíš přívlastek „funkční“. Co to vlastně znamená a jak si vybrat to, co opravdu potřebuješ?

Dělaj šaty člověka i při sportu?

Dělaj šaty člověka i při sportu?

 

„Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“.A funguje to stejně i se sportovním oblečením? Může mít taky vliv na to, jak se cítíš a jaká z Tebe sálá energie?

Pojď si pro novinky