Blog

Už jsme doma z výletu

(23. 4. 2018)  

„Už jsme doma z výletu, nezmokli jsme, už jsme tu, už jsme tady.“ Taky jste jako malí vždy zpívali po návratu domů tuhle písničku? :) Když ale přijedeš z cyklo výletu, písnička není to jediné, co by mělo proběhnout, proto jsme se za Tebe zamysleli, co je ideální po sesednutí z kola udělat :).

Postarej se o kolo

Zvlášť, pokud jezdíš cestou necestou a sem tam nabereš nějakou louži. Víme, že máš všeho plný kecky, ale tvůj dvoukolý parťák si zaslouží aspoň lehké otření nebo osprchování té nejhorší špíny a bláta. Pak pěkně osušit na čerstvém vzduchu a může jít spát :).

Kolo

Protáhni svaly

Je lákavé neudělat nic a vrhnout se hned do sprchy a na jídlo, ale druhý den si budeš pěkně nadávat, pokud protažení odflákneš. Vyhraď si pár minut, ideálně ještě než se svlékneš (pak už se Ti vážně nebude chtít), a pořádně se protáhni. Kromě svalů na nohou (přední sval stehenní, lýtka, hamstriny) nezapomeň ani na ruce a ramena a určitě se nebudou zlobit ani Tvoje záda. 

Strečink

Ukliď si cyklo věci

I cyklista, když sesedne z kola umí být lenoch, co si budeme povídat :D. Proto, i když se Ti nechce, dej si prát dres (ty naše se Ti budou prát jedna báseň, to je jasné, mrkni na ně sem.), ukliď si boty nebo tretry a jednoduše všechno. Ať máš vše na další výlet připravené a můžeš vyrazit bez zbytečných zmatků.

Jo a pozor! Vždy pečlivě vymyj a nechej vyschnout cyklo lahev! Takové ty zelené řasy, co se v ní po nějaké době začnou dělat, když se o ní nestaráš, jsou hnus. Ale kdo z nás to nezná, že jo? Kolik lahví už jsi takhle vyhodil/a? :D

Dej si dobrou véču

Svaly potřebují výživu a tělo energii, dej si tedy něco dobrého a vyváženého, ať máš dost energie na další kopce. Určitě na talíři nevynechej bílkovinu, doplň ji komplexními sacharidy a zdravým tukem. Co si pod tím představit? Co třeba žitný chleba s tvarohem a avokádem, tuňákový salát nebo třeba kuře s bramborem a zeleninkou? Záleží, jaký budeš mít hlad :).

chleba s vejcem a avokádem

Vyspi se

Dopřej si dostatek spánku, obzvlášť pokud za sebou máš dlouhý výlet nebo náročný trénink. Tělo potřebuje nejen protahovat, ale taky regenerovat. A pokud jsi třeba na cyklo dovče a zítra vyjíždíš znovu, mínus jeden panák a plus půl hoďky spánku při výšlapu do kopce jako když najdeš :D.

spánek

Začni plánovat další výlet

A těš se na něj. A k tomu už není třeba nic dodávat.

Ať to šlape!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Must have na cyklo výlet

Must have na cyklo výlet

 

Připravili jsme seznam, co Ti na žádném pořádném výletě nesmí chybět. Můžeš si ho vždy před odjezdem odkškrtávat.

Proč vyrazit na cyklo čundr?

Proč vyrazit na cyklo čundr?

 

Dneska tu máme něco pro milovníky spousty kilometrů na kole s dobrodružným srdcem. Probereme s Tebou, proč bys měl/a (aspoň jednou) vyrazit na pořádný čundr na kolech!

5 svačin vhodných na cyklovýlet

5 svačin vhodných na cyklovýlet

 

Připravili jsme Ti pár tipů na svačiny, které máš hned připravené a po výšlapu do kopce na tu nádhernou vyhlídku je určitě oceníš.

České cyklistické desatero

České cyklistické desatero

 

Stačí se porozhlédnout okolo sebe a začneš si všímat, že se náš cyklistický národ řídí jistými pravidly. Zatím nepsanými, tak jsme si řekli, že je na čase je sepsat, protože neznalost zákona přece neomlouvá.

V čem jezdit, když teplo ještě váhá

V čem jezdit, když teplo ještě váhá

 

První relativně teplejší dny nevyhnutelně znamenají, že už se cyklista nemůže čekat a na to kolo vyrazit musí. Na kraťasy si radši ještě počkej a buď s cyklo oblečením opatrnější. Máme pro Tebe tipy, v čem v těhle brzkých jarních dnech jezdit :).

Jak na výběr nového kola

Jak na výběr nového kola

 

Uvažuješ nad koupí nového dvoukolého parťáka? Máme pro Tebe pár rad, co před nákupem zvážit, aby sis vybral to správné kolo, které Tě zaveze až na konec světa.

4 tipy, jak se dostat do kondice těsně před cyklo sezonou

4 tipy, jak se dostat do kondice těsně před cyklo sezonou

 

Pokud jsi přes zimu trochu zahálel/a a svoje tělo jsi nevystavoval/a přílišným fyzickým výzvám, je nejvyšší čas dát svalům a plicím trochu na frak. Máme pro Tebe pár tipů, jak se do toho teď opřít.

Připrav si kolo na jaro

Připrav si kolo na jaro

 

Přiznej se, cyklisto, jak jsi zvyklý/á se před sezonou starat o svého dvoukolého parťáka? Jsi ten typ, který otře prach, dofoukne pneumatiky a jede?

Náplanuj si cyklo výlety a závody

Náplanuj si cyklo výlety a závody

 

Už nám to jarní počasí začíná ukazovat, co umí, viď? Pár slunečních paprsků, pár stupínků na teploměru navíc a Ty už taky nemůžeš posedět a skáčeš na kolo? Však si to po té dlouhé zimě zaslouží každý cyklista.

Cyklistická sezona se blíží

Cyklistická sezona se blíží

 

Je fajn být dobře připraven, proto jsme se za Tebe zamysleli nad tím, co je třeba začít ladit, než zase vyjedeš. Pojď se na to mrknout.

Barvy

Barvy

 

Ahoj sportovče, už Ti je taky trochu smutno z té spící krajiny a stýská se Ti po barvách jara? To se bude zase krásně drandit přírodou na kole, že? :) Abychom si to čekání zkrátili, mrkneme se, jak je to s barvami na oblečení.

Minimalismus

Minimalismus

 

Minimalismus už asi nemusíme představovat. Pokud razíš heslo „v jednoduchosti je krása“, je to pravděpodobně i Tvůj styl.

Sportovní oblečení - vzhled nebo pohodlí?

Sportovní oblečení - vzhled nebo pohodlí?

 

Zajímalo nás, co je pro sportovce na oblečení, ve kterém se hýbou, důležitější. Pohodlí a to, jak se v něm cítí nebo vzhled a jestli k sobě všechno ladí?

Oblečení jako motivace / odměna při sportu

Oblečení jako motivace / odměna při sportu

 

I sportovnímu závislákovi se čas od času stane, že se prostě nechce. Jedna z věcí, které spolehlivě fungují je nějaký nový kousek. Máš to taky tak?

Máme rádi vychytávky

Máme rádi vychytávky

 

Rozhodli jsme se Ti ukázat pár drobností, na které u sportovního oblečení nedáme dopustit my, a proto je promítáme i do našich kousků.

Funkční vs bavlna. (Ne)rovný souboj?

Funkční vs bavlna. (Ne)rovný souboj?

 

Když se kolem sebe rozhlídneš ve fitku, na cyklostezce nebo v lese, všimneš si, že lidi se nehýbou jen ve funkčním oblečení. A možná ani ty ne. Jedním z největších konkurentů funkčních materiálů je bavlna.

Funkční materiály

Funkční materiály

 

Ať si jdeš vybírat oblečení na jakýkoliv sport, od turistiky po lyžování, všude vidíš přívlastek „funkční“. Co to vlastně znamená a jak si vybrat to, co opravdu potřebuješ?

Dělaj šaty člověka i při sportu?

Dělaj šaty člověka i při sportu?

 

„Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“.A funguje to stejně i se sportovním oblečením? Může mít taky vliv na to, jak se cítíš a jaká z Tebe sálá energie?

Strava v přípravě na závody

Strava v přípravě na závody

 

Celý měsíc se zabýváme závodními tématy a k přípravě na závody určitě patří i strava. Nastíníme Ti, jak ji řešit nejen během závodu, ale i v přípravě na něj.

První závod.

První závod.

 

Přečti si následující řádky. Najdeš na nich příběh z prvního závodu jednoho běžce :).

Pojď si pro novinky