Blog

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

(3. 7. 2018)  

Ahoj cyklisto, nedávno jsme na našem facebooku dělali anketku, abychom zjistili, jak na tom jsou cyklisti s nošením spodního prádla pod cyklokraťasy a další vrstvy pod cyklodres. Možná si říkáš, že jsme se úplně zbláznili a proč to vlastně řešíme. 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo. My jsme celkem nedávno odhalili benefity toho, kdy vložíš důvěru jen do funkčních cyklomateriálů a se zábranami odhodíš i to spodní prádlo. Většina cyklistů, kteří nám na FB odpovídali, už tak jezdí, možná ale patříš mezi ty, kteří ještě nevědí, proč by měli. A tak tady pro Tebe máme argumenty, které si před další vyjížďkou na kole nechej projít hlavou :).

Cyklisti v cyklo oblečení MOOQ Minimalist

Je nutné podotknout, že pro takovéhle zážitky a pokusy je opravdu důležité, abys měl/a dres a kalhoty z kvalitních materiálů, které mají správné funkční vlastnosti. (Jak si vybrat správný dres najdeš tady a jak na cyklokalhoty zase tady.) Zejména cyklokalhoty musí být pečlivě zpracované, mít správný střih a hodně záleží na kvalitní výstelce. Nechceme se teď někoho dotknout, ale pokud se vydáš na kolo ve věcech, které jsou špatně udělané a jako funkční se jenom tváří, tvůj zážitek bude bohužel skoro určitě špatný. A to bychom neradi :).

Cyklista v cyklo oblečení MOOQ TMC

Takže, co Ti může jízda v kvalitním oblečení nabídnout, když doma necháš spodní prádlo?

Pokožka může dýchat

Když si vezmeš cyklooblečení bez spodního prádla, konečně pocítíš a oceníš jeho prodyšnost a schopnost odvádět vlhkost a pot. Navíc u cyklokalhot jsou výstelky, na rozdíl od prádla, antibakteriálně upravené, takže pokud budeš kalhoty prát po každé jízdě, nemůžeš pro svoji hygienu udělat víc.

Vyhni se odřeninám

Žádné prádlo = žádné odřeniny od švů ani opruzeniny. Jednoduše se Ti nestane, že se někde shrne nohavička, někde se dřou švy prádla a svrchní vrstvy nebo holky, že jste se špatně sbalily a jedete v krajkových kalhotkách. Kvalitní materiály jsou tak vyladěné, že opruzenin nebo odřenin se nemusíš bát. 

Cyklistické kraťasy MOOQ TMC

Pohodlí

Možná si budeš nejdřív připadat divně, protože to bude nezvyk. Ale po pár kilometrech si uvědomíš, že tentokrát Tě vlastně nic nedře, po prvním kopci zjistíš, že se cítíš tak nějak svěžeji, když nemáš těch vrstev tisíc a vlastně Ti je fajn. Tomu se říká pohodlí :).

Pokud pojedeš třeba v chladnějším počasí a budeš přece jen chtít pod dres podvlíknout spodní vrstvu, sáhni po funkčním termoprádlu, které udrží u těla teplo a pot odvede do vnější vrstvy.

Jestli sháníš nové cyklokousky, mrkni sem. A budeme rádi, když nám dáš vědět, jak to máš s prádlem a cyklo oblečením Ty :).

Ať to šlape

Ze sedla píše Johana

 

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky