Blog

Dělaj šaty člověka i při sportu?

(4. 2. 2018)  

„Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“. Ať už se nám to líbí nebo ne, tak to tak hodně často je. Oblečení má velký vliv nejen na ostatní, ale i na nás samotné. To, co nosíme, odráží naši osobnost. Jsi hravý/á, odvážný/á, konzervativní...Holky, když se chtějí cítit žensky, vezmou si sukni. Kluci v obleku zase vyjádří svoji dětskou hravost Happy socks. Každý den můžeme být díky oblečení vlastně i někdo jiný. 

To, co máš dnes na sobě, pravděpodobně odráží taky Tvoji náladu. A pokud ne, tak se v tom asi úplně necítíš. Každý známe (ať jsi holka nebo kluk) to, že si vymyslíme nebo připravíme na další den super outfit, ale ráno to vůbec není ono. Probudíme se v jiné náladě a z barevného výrazného oblečení jsou najednou džíny a černé triko. Ale děláš to někdy taky obrácené? Že máš náladu šedé tepláky-mikina-kšiltovka, ale štve Tě, tak si ji vylepšíš nějakým super kouskem, třeba barevným? Občas to fakt funguje, a najednou je ten pohled na svět veselejší. A to se nic nezměnilo, jen třeba tričko. Kouzlo. :)

Cyklistické oblečení MOOQ

A jak je to při sportu?

V běžném oblečení máme docela jasno. A funguje to stejně i se sportovním oblečením? Může mít taky vliv na to, jak se cítíš a jaká z Tebe sálá energie? (Pohybem se vyplavují endorfiny, takže jasně, že pozitivní :D.) Obecně se sportovci dělí, co se oblečení týče, na dvě hlavní skupiny. První jsou Ti, kteří jdou sportovat jednoduše v tom, co mají. Tenisky, nějaké tepláky a vyřazené tričko a jdu. Druhá skupina jsou sportovci, kteří jsou ve funkčním oblečení a na nohách mají novou kolekci tenisek. Dělá jeden nebo druhý styl oblíkání z lidí lepší cyklisty, běžce, fitnessáky? Nejspíš ne :). 

Sportovní oblečení MOOQ Triple

Ale může mít (ne)funkční oblečení vliv na to, jak se při sportu cítíš? Nejspíš ano :). A to hned ze dvou hledisek. Prvním je pohodlí. Funkční materiály jsou vyvinuté tak, aby Ti ten pohyb co nejvíc zpříjemnily. Odvádí pot, tělo může dýchat...Správné střihy kousků zase zajistí to, že třeba ani nebudeš vědět, že máš nějaké oblečení na sobě, nebude Tě nic limitovat  v pohybu, nebude se zařezávat...

A ještě jedna věc tu je, a to je motivace. Když vím, že si na sebe obleču něco pěkného, v čem se budu cítit dobře, výjimečně, v čem mě někdo pochválí, nebudu se na ten trénink náhodou těšit víc? Možná se nebudu moct dočkat, až si obleču ty prima legoše, protože v nich mám pěkné nohy a zvednou mi náladu...Tak proč si tuhle radost odpírat? :). 

Cyklistické oblečení MOOQ

Závěrem tedy, šaty při sportu dělaj člověka. Veselejšího a často spokojenějšího, protože se cítí pohodlně :). A to se počítá. No ne?

Ať Ti to frčí, ať už se hýbeš v čemkoliv!

V MOOQ Navy píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky