Blog

Hurá do plavek (anebo do kopce)

(24. 5. 2018)  

Říkáš si, co mají společného plavky a kopce? Teda kromě toho, že bys někdy v létě ve vedru ty kopce vyjížděl/a nejradši rovnou v plavkách?

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama. A protože my fandíme těm, kteří těch krásných těl nedosahují hladovkou, ale naopak zdravým pohybem a dobrým (chuťově i výživově) jídlem, víme, že summer body = lepší fyzička, větší výdrž a výkonnější svaly. A tím pádem vyjedeš kopec jako nic :).

Takže jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Změň pohyb

Pokud se teprve plánuješ zvednout z gauče, tak šup na to a je skoro jedno, jaký pohyb si vybereš, hlavně, aby Ti dělal radost. Jestli se ale už hýbeš nějaký ten pátek a tělo si už relativně zvyklo, chce to dodat mu nový impuls a překvapit ho. Jezdíš třeba hodně na kole nebo běháš, ale chybí ti silové tréninky? Zařaď je. Nebo jsi naopak v posilovně jako doma, ale kardio neznáš? Tak směle do něj.

Muž cvičící kliky v MOOQ oblečení

A co když už silové tréninky s těmi na výdrž kombinuješ? Zkus zařadit jiné cviky, potrap se na intervalech. Nebo naopak zařaď nějakou pohodovou aktivitu – jógu, volejbal s kamarády, běž do bazénu...

Na co má tělo chuť?

Když přemýšlíš, co budeš jíst, posloucháš svoje tělo? Nebo jedeš maso, brokolici, rýži do kolečka a jednou týdně tam pošleš čokoládu? (O variantě čokoláda každý den a mekáč k obědu i k večeři se nebudeme bavit, tady víš, co máš dělat :D). A co když má tělo teď na jaře a při vyšších teplotách samo chuť na lehčí jídelníček? Ono totiž má, a když ho vyslechneš, řekne Ti to. Zařaď víc zeleniny, víc pij, těžší masa vyměň za rybu nebo za luštěniny či jiné zdroje bílkovin. Ani se nebudeš muset do změny jídelníčku nijak výrazně nutit, v tomhle období to půjde přirozeně lehčeji.

losos se zeleninou

Odpočívej

Jsi motivovaný/á něco změnit, a tak chceš jet naplno. To je super a ta vložená energie se Ti vrátí. Dopřej si ale taky odpočinek :). A to nejen po sportu. S prodlužujícími se dny chceme stíhat daleko víc aktivit, do kterých často patří i party a posezení do noci. Nezahazuj kvůli vyrýsovanému tělu svůj společenský život, ale na druhou stranu se nesnaž jet úplně na doraz. Víš, co máme na mysli – work hard, play hard. Ano, ale tak na 95 %, jo? Ať to vydržíš dlouhodobě :D.

Žena odpočívající ve sportovním oblečení MOOQ Triple

Vyraž si na výlet

Protože budeš mít radost a s dobrou náladou se hned všechno daří líp! Je jedno jestli to bude cyklovýlet, běžecký nebo vyrazíš pěšky. Vezmi kamarády nebo rodinku a užijte si to :).

Cyklistky na kole v MOOQ TMC

A v létě se potkáme v kopcích! Nebo na koupališti? :)

Po tréninku píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky