Blog

Jak přestat být chronickým začátečníkem

(28. 9. 2017)  

Znáš někoho takového? Ukaž mu tenhle článek! :)

Klasický scénář: začnu zítra, začnu, až si koupím lepší kolo, začnu, až se oteplí, začnu, až na to budu mít oblečení, začnu až za mnou moje kolo samo přijede a velmi slušně mě požádá, jestli bych ho už konečně nevyvezl/a, protože po něm lezou pavoučí závody.

Když tak prosí, tak ho vyvezu. Pavoukům udělám útrum, naplánuju trasu se zastávkou na pivo (protože bez půllitru se cesta nepočítá). Po dojetí se cítím fakt dobře, jsem si jistý/á, že teď už teda začnu pravidelně, vždyť je to super! A za rok se celý scénář opakuje.

Nepoužívané kolo :)

Ale cyklisto, takhle by to nešlo! Ano, i chronický začátečník se může stát cyklistou :). Poradíme Ti, jak na to.

Domluv si parťáka

Ze začátku Ti ta vůle může trochu chybět. Proto se domluv s někým dalším, komu ti bude blbý říct ne, nejedu, radši poležím na gauči :D. Když vyrazíš s někým, budeš se těšit na společnost a při debatách nebudeš tolik myslet, že se Ti nechce šlapat.

S partou je výlet vždy lepší

Nepřestřel trasu

Pokud jsi bez fyzičky, protože jsi posledních několik let nic nedělal/a, začni zvolna. Klidně půlhodinkou v sedle. A přidávej postupně. Znáš někoho, kdo chodí běhat? Co si domluvit třeba 5 – 6km trasu? Ty kámoše doprovodíš na kole a bude to win-win :).

Neřeš vybavení

Zapomeň na to, jestli bys měl/a jezdit v takovém a makovém dresu nebo na silničním či trekovém kole. Sedni na to, co máš v kolárně nebo v garáži, obleč si, v čem Ti je pohodlně a vyjeď. Nové cyklo kousky pak mohou přijít jako odměna nebo dárky k vánocům a narozkám. A nové kolo? I takový okamžik přijde, neboj :).

Věř si

Možná se něčeho bojíš, a proto nechceš vyjet. Připadáš si tlustý/a, tenký/a, starý/á, po úraze...To je ale úplně jedno. Pravděpodobně toužíš po tom, aby si Tě na kole nikdo nevšimnul. A to je právě to nejhorší, co se Ti může stát. Spíš Tě okolo jedoucí cyklisti nebo i běžci pozdraví nebo povzbudí :). Máš na to, tak žádný přemýšlení a vyraz.

Cyklista

Monitoruj pokroky

Ať už je Tvůj cíl jakýkoliv, minimálně si ze začátku cestu k němu mapuj. Jestli to je touha ujet 30 km v kuse, veď si tréninkový deník s kilometry. Pokud Tě motivuje touha shodit, měř se, foť si fotky a pak si porovnávej. Až se stane, že nebudeš mít den, Tvoje vlastní cesta Tě nakopne :). 

Monitoruj pokroky

Tak co, jdeš do toho?

Ať to šlape!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Z Nové Paky na Les Království aneb tip na cyklovýlet #3

Z Nové Paky na Les Království aneb tip na cyklovýlet #3

 

Cílem výletu je samotný výlet, to je jasné, navíc, když Tě čeká pěkná pestrá trať do kopce a z kopce :). Ale dalším cílem, který si určitě nenechej ujít, je přehrada Les Království.

Prostě vyjet

Prostě vyjet

 

Znáš ten pocit? Nemůžeš sedět, nemůžeš ležet, nemůžeš vlastně pořádně dělat vůbec nic, protože jediné, co by Ti v tu chvíli udělalo radost by bylo kolo. Hned se sebrat, obléct si kalhoty, dres, tretry, helmu a vyrazit. V podstatě kamkoliv. Hlavní je sednout na kolo a šlápnout do pedálů.

Už jsme doma z výletu

Už jsme doma z výletu

 

Když ale přijedeš z cyklo výletu, písnička není to jediné, co by mělo proběhnout, proto jsme se za Tebe zamysleli, co je ideální po sesednutí z kola udělat :).

Must have na cyklo výlet

Must have na cyklo výlet

 

Připravili jsme seznam, co Ti na žádném pořádném výletě nesmí chybět. Můžeš si ho vždy před odjezdem odkškrtávat.

Proč vyrazit na cyklo čundr?

Proč vyrazit na cyklo čundr?

 

Dneska tu máme něco pro milovníky spousty kilometrů na kole s dobrodružným srdcem. Probereme s Tebou, proč bys měl/a (aspoň jednou) vyrazit na pořádný čundr na kolech!

5 svačin vhodných na cyklovýlet

5 svačin vhodných na cyklovýlet

 

Připravili jsme Ti pár tipů na svačiny, které máš hned připravené a po výšlapu do kopce na tu nádhernou vyhlídku je určitě oceníš.

České cyklistické desatero

České cyklistické desatero

 

Stačí se porozhlédnout okolo sebe a začneš si všímat, že se náš cyklistický národ řídí jistými pravidly. Zatím nepsanými, tak jsme si řekli, že je na čase je sepsat, protože neznalost zákona přece neomlouvá.

V čem jezdit, když teplo ještě váhá

V čem jezdit, když teplo ještě váhá

 

První relativně teplejší dny nevyhnutelně znamenají, že už se cyklista nemůže čekat a na to kolo vyrazit musí. Na kraťasy si radši ještě počkej a buď s cyklo oblečením opatrnější. Máme pro Tebe tipy, v čem v těhle brzkých jarních dnech jezdit :).

Jak na výběr nového kola

Jak na výběr nového kola

 

Uvažuješ nad koupí nového dvoukolého parťáka? Máme pro Tebe pár rad, co před nákupem zvážit, aby sis vybral to správné kolo, které Tě zaveze až na konec světa.

4 tipy, jak se dostat do kondice těsně před cyklo sezonou

4 tipy, jak se dostat do kondice těsně před cyklo sezonou

 

Pokud jsi přes zimu trochu zahálel/a a svoje tělo jsi nevystavoval/a přílišným fyzickým výzvám, je nejvyšší čas dát svalům a plicím trochu na frak. Máme pro Tebe pár tipů, jak se do toho teď opřít.

Připrav si kolo na jaro

Připrav si kolo na jaro

 

Přiznej se, cyklisto, jak jsi zvyklý/á se před sezonou starat o svého dvoukolého parťáka? Jsi ten typ, který otře prach, dofoukne pneumatiky a jede?

Náplanuj si cyklo výlety a závody

Náplanuj si cyklo výlety a závody

 

Už nám to jarní počasí začíná ukazovat, co umí, viď? Pár slunečních paprsků, pár stupínků na teploměru navíc a Ty už taky nemůžeš posedět a skáčeš na kolo? Však si to po té dlouhé zimě zaslouží každý cyklista.

Cyklistická sezona se blíží

Cyklistická sezona se blíží

 

Je fajn být dobře připraven, proto jsme se za Tebe zamysleli nad tím, co je třeba začít ladit, než zase vyjedeš. Pojď se na to mrknout.

Barvy

Barvy

 

Ahoj sportovče, už Ti je taky trochu smutno z té spící krajiny a stýská se Ti po barvách jara? To se bude zase krásně drandit přírodou na kole, že? :) Abychom si to čekání zkrátili, mrkneme se, jak je to s barvami na oblečení.

Minimalismus

Minimalismus

 

Minimalismus už asi nemusíme představovat. Pokud razíš heslo „v jednoduchosti je krása“, je to pravděpodobně i Tvůj styl.

Sportovní oblečení - vzhled nebo pohodlí?

Sportovní oblečení - vzhled nebo pohodlí?

 

Zajímalo nás, co je pro sportovce na oblečení, ve kterém se hýbou, důležitější. Pohodlí a to, jak se v něm cítí nebo vzhled a jestli k sobě všechno ladí?

Oblečení jako motivace / odměna při sportu

Oblečení jako motivace / odměna při sportu

 

I sportovnímu závislákovi se čas od času stane, že se prostě nechce. Jedna z věcí, které spolehlivě fungují je nějaký nový kousek. Máš to taky tak?

Máme rádi vychytávky

Máme rádi vychytávky

 

Rozhodli jsme se Ti ukázat pár drobností, na které u sportovního oblečení nedáme dopustit my, a proto je promítáme i do našich kousků.

Funkční vs bavlna. (Ne)rovný souboj?

Funkční vs bavlna. (Ne)rovný souboj?

 

Když se kolem sebe rozhlídneš ve fitku, na cyklostezce nebo v lese, všimneš si, že lidi se nehýbou jen ve funkčním oblečení. A možná ani ty ne. Jedním z největších konkurentů funkčních materiálů je bavlna.

Funkční materiály

Funkční materiály

 

Ať si jdeš vybírat oblečení na jakýkoliv sport, od turistiky po lyžování, všude vidíš přívlastek „funkční“. Co to vlastně znamená a jak si vybrat to, co opravdu potřebuješ?

Dělaj šaty člověka i při sportu?

Dělaj šaty člověka i při sportu?

 

„Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“.A funguje to stejně i se sportovním oblečením? Může mít taky vliv na to, jak se cítíš a jaká z Tebe sálá energie?

Pojď si pro novinky