Blog

Jak přestat být chronickým začátečníkem

(28. 9. 2017)  

Znáš někoho takového? Ukaž mu tenhle článek! :)

Klasický scénář: začnu zítra, začnu, až si koupím lepší kolo, začnu, až se oteplí, začnu, až na to budu mít oblečení, začnu až za mnou moje kolo samo přijede a velmi slušně mě požádá, jestli bych ho už konečně nevyvezl/a, protože po něm lezou pavoučí závody.

Když tak prosí, tak ho vyvezu. Pavoukům udělám útrum, naplánuju trasu se zastávkou na pivo (protože bez půllitru se cesta nepočítá). Po dojetí se cítím fakt dobře, jsem si jistý/á, že teď už teda začnu pravidelně, vždyť je to super! A za rok se celý scénář opakuje.

Nepoužívané kolo :)

Ale cyklisto, takhle by to nešlo! Ano, i chronický začátečník se může stát cyklistou :). Poradíme Ti, jak na to.

Domluv si parťáka

Ze začátku Ti ta vůle může trochu chybět. Proto se domluv s někým dalším, komu ti bude blbý říct ne, nejedu, radši poležím na gauči :D. Když vyrazíš s někým, budeš se těšit na společnost a při debatách nebudeš tolik myslet, že se Ti nechce šlapat.

S partou je výlet vždy lepší

Nepřestřel trasu

Pokud jsi bez fyzičky, protože jsi posledních několik let nic nedělal/a, začni zvolna. Klidně půlhodinkou v sedle. A přidávej postupně. Znáš někoho, kdo chodí běhat? Co si domluvit třeba 5 – 6km trasu? Ty kámoše doprovodíš na kole a bude to win-win :).

Neřeš vybavení

Zapomeň na to, jestli bys měl/a jezdit v takovém a makovém dresu nebo na silničním či trekovém kole. Sedni na to, co máš v kolárně nebo v garáži, obleč si, v čem Ti je pohodlně a vyjeď. Nové cyklo kousky pak mohou přijít jako odměna nebo dárky k vánocům a narozkám. A nové kolo? I takový okamžik přijde, neboj :).

Věř si

Možná se něčeho bojíš, a proto nechceš vyjet. Připadáš si tlustý/a, tenký/a, starý/á, po úraze...To je ale úplně jedno. Pravděpodobně toužíš po tom, aby si Tě na kole nikdo nevšimnul. A to je právě to nejhorší, co se Ti může stát. Spíš Tě okolo jedoucí cyklisti nebo i běžci pozdraví nebo povzbudí :). Máš na to, tak žádný přemýšlení a vyraz.

Cyklista

Monitoruj pokroky

Ať už je Tvůj cíl jakýkoliv, minimálně si ze začátku cestu k němu mapuj. Jestli to je touha ujet 30 km v kuse, veď si tréninkový deník s kilometry. Pokud Tě motivuje touha shodit, měř se, foť si fotky a pak si porovnávej. Až se stane, že nebudeš mít den, Tvoje vlastní cesta Tě nakopne :). 

Monitoruj pokroky

Tak co, jdeš do toho?

Ať to šlape!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak v pohodě zvládnout letní vyjížďky

Jak v pohodě zvládnout letní vyjížďky

 

Protože jsme ale vážně nadšenci, ani 30 stupňů na teploměru nás neodradí šlápnout do pedálů. Pokud ani Tebe ne (jsme si jistí, že ne, vždyť jsme jedna rodina MOOQ stylových cyklistů), máme pro Tebe pár tipů, jak udělat ty hot vyjížďky snesitelnější a nevystavovat zbytečně svůj organismus přehřátí.

Vybíráme cyklo oblečení #2 - DRES

Vybíráme cyklo oblečení #2 - DRES

 

Proč vůbec i na jednodenní výlet sáhnout po dresu a ne po obyčejném tričku nebo tílku? V čem by Ti měl být cyklistický dres parťákem a jak by Tě měl správně podržet? 

V sedle jižním Tyrolskem aneb tip na cyklo výlet

V sedle jižním Tyrolskem aneb tip na cyklo výlet

 

Už jsi jako na trní a těšíš se na nějaký pořádný výlet na kole? Tak to je dobře, protože pro Tebe máme tip! A pokud můžeš jíst od rána do večera pizzu a těstoviny, tím líp, jede se do Itálie, konkrétně do jižního Tyrolska.

Vybíráme cyklo oblečení #1 - KALHOTY

Vybíráme cyklo oblečení #1 - KALHOTY

 

Proto jsme tady, abychom Ti pomohli se v cyklistickém oblečení trochu zorientovat a ukázali Ti, v čem vůbec jezdit jde. Začneme cyklistickými kalhotami, protože to je asi ten nejspecifičtější a nejdůležitější kousek outfitu. A protože i krteček věděl, že bez kalhot nemůže dát ani ránu.

Typy cyklistů na stezce

Typy cyklistů na stezce

 

Někdo jako cyklista obecný neexistuje. To by se mohlo zdát jenom obyčejnému laikovi, který zná kolo jenom z reklamy na Poděbradku. My, cyklisti pravidelně šlapající, už o tom víme své. Není cyklista jako cyklista.

V čem v létě na kole?

V čem v létě na kole?

 

Taky už v tom krásném počasí nemůžeš vydržet uvnitř a táhne Tě to ven? Pokud taky, jako my, přemýšlíš, co si na sebe v těch vysokých teplotách vzít, máme pro Tebe pár tipů.

Proč jezdit na kole?

Proč jezdit na kole?

 

Občas to má někdo jinak a zeptá se, proč by měl vlastně někdy na kole jezdit? No takovému člověku je potřeba to vysvětlit, ukázat mu, o co teď přichází a přesvědčit ho, ať se přidá do naší šlapací party. :) Dej mu přečíst následující řádky.

Třikrát "ano" cyklistickému oblečení

Třikrát "ano" cyklistickému oblečení

 

Vyraz na kolo, běž si to užít, a co budeš mít na sobě oblečené? To záleží jen na Tobě…:)

Trendy v cyklistickém oblečení 2017

Trendy v cyklistickém oblečení 2017

 

A abyste se v téhle cyklistické sezóně 2017 cítili úplně nejlíp, na kolo se vám chtělo a abyste jezdili pro radost, máme tady pět trendů, kterýma nakopnete nejen sami sebe.

My z MOOQ

My z MOOQ

 

Máme rádi jakýkoliv druh sportu a pohybu a rádi u toho vypadáme dobře A chceme to přenášet dál.

Pojď si pro novinky