Blog

Jak se začít hýbat po pauze

(14. 10. 2018)  

Někdy se to tak přihodí, že i když pohyb milujeme, prožijeme pár týdnů bez něj. Kvůli zranění, velkým vedrům v létě, během kterých nám bylo tak akorát zle, kvůli nějaké životní situaci, která nám už na sport nenechává energii nebo jednoduše proto, že jsme si potřebovali od pohybu odpočinout, abychom z něj zase měli obrovskou radost. Po takové pauze zase přijde den, kdy to už nevydržíme a musíme se pohnout. Vrhneme se do tréninku stejné obtížnosti jako před pár týdny nebo dokonce měsíci a zjišťujeme, že to najednou nějak nejde. 

Cyklisti v horách

Vy, co jste už někdy rozjezd po delší tréninkové pauze absolvovali, se usmíváte a víte, že takhle to nefunguje. Že je třeba se vrátit zpátky a začít vše budovat znovu. Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

Navíc, nemusíš se bát, že jsi ztratil/a úplně všechno, na čem si pracoval/a. Tělo se k tomu vrátí mnohem rychleji, než kolik času to trvalo napoprvé.

Začni tím, co Tě baví

Pokud se normálně věnuješ víc pohybovým aktivitám, začni tou, která Tě nejvíc baví, na kterou se nejvíc těšíš a určitě trénink zvládneš s radostí. Protože pozitivní mysl je půl úspěchu :). Pokud třeba jen běháš, plaveš, jezdíš na kole nebo hraješ volejbal, vyber si takovou podobu tréninku, která Ti dělá největší radost. Oblíbená trasa, angličáky na začátku tréninku, jednoduše cokoliv, co Ti vyplaví endorfiny.

Cylistky v designových dresech MOOQ

Nespěchej

Víme, že hrozně chceš, chceš si dokázat, že fyzičku pořád máš a chceš to urvat. A možná máš i té energie dostatek. Ale nejdi hned napoprvé na 150 %. Začni zlehka, pozoruj své tělo (zvlášť bedlivě, jestli zase začínáš po nějakém zranění nebo pauze ze zdravotních důvodů) a vnímej,  co Ti dává za signály. Těch 100 %, kdy se vážně vyblbneš, dáš si do těla a ukážeš světu, co v Tobě je, si schovej až za pár tréninků. Ty dny potom tolik neprotrpíš :D. A taky tolik neriskuješ zranění.

Cyklista v cykodresu MOOQ TMC

Udělej si plán

I když tréninky běžně neplánuješ, v tuhle chvíli se to vyplatí. Zvlášť když Tě čeká nějaká meta, kterou chceš splnit, ať už to je závod nebo třeba náročnější cyklovýlet s kamarády. Aspoň pár prvních tréninků si rozvrhni, ať víš, na co tělo připravit.

Není to jen o pohybu

Tělo zase dostane energetický šok, najednou po něm budeš chtít mnohem víc. Nezapomeň dostatečně spát a vyváženě jíst, ať má tělo dobré palivo, na kterém se může vrátit do formy (mekáč a cola to asi nebudou :D.).

Držíme palce, jestli právě po nějaké pauze začínáš, a hlavně si to užívej! Pojedeš si zas na endorfinech a svět bude růžovej :D.

Ať ti sport dělá radost!

Po tréninku píše Johana

 

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky