Blog

Jde na kole zhubnout?

(2. 9. 2017)  

Ahoj, dneska máme článek spíš pro holky, nebo pro kluky? Prostě pro ty, kteří řeší shazování nějakého toho kila a hledají správnou kombinaci pohybu a jídla. A otázka dnešního dne je: jde jízdou na kole zhubnout?

S cyklistikou a hubnutím je spojených hned několik hypotéz a možná i fám, které se různě šíří. Lidi řeší, jestli se dá jízdou na kole zhubnout, většinou holky pak jestli jim na kole příliš nenarostou stehna...

Mrkneme se na to společně, co říkáš? Dopředu si s Tebou ale ujasníme to, že ač nás sport i zdravé jídlo baví (a občas i to nezdravé :)), nejsme vystudovaní výživáři a ani si na ně nechceme hrát. Takže následující tipy ber spíš jako inspiraci a ne jako dogma :).

Řekněme si to narovinu. Na kole zhubnout jde. Ale nepůjde to samo, budeš muset šlapat a nejspíš dělat ještě něco jiného. Je to ale zábava, pojď do toho :). A pro holky: velký stehna Ti na kole fakt nevyrostou, leda že máš v plánu jezdit každý den desítky kilometrů do kopce a sníst 3 kila masa. To bych  pak možná šla pro větší džíny :D. Ne, fakt se neboj! A jak tomu hubnutí pomoct?

TIP 1: Pravidelné vyjížďky

Vyraz na kolo 2x až 3x týdně a najdi si trasu aspoň na hoďku. Nemusí to být nic super náročného ani nemusíš trhat rychlostní rekordy. Právě naopak, vyber si místa a cesty, které Tě baví, protože když je hlava v pohodě, kila jdou dolů snáz.

Pravidelné vyjížďky

TIP2: Doplňková aktivita

Kolo je super, ale trochu zahálí vrchní polovina těla. Proto je fajn doplnit vyjížďky o jinou aktivitu. Dobře může fungovat například plavání nebo třeba i klasický fitko, kruhové tréninky. Jednoduše pohyb, který Tě bude bavit a bude zaměřený právě i na ruce, záda a střed těla. Když se mu budeš věnovat tak 2x týdně, máš prima plán, co myslíš :)?

TIP3: Nezapomínej jíst

Říká se, že ke štíhlému tělu se musíš projíst, a my se pod to podepíšeme. Určitě nehladov, a to ani když se vydáš na delší trasu na kole. Vezmi si s sebou banán nebo musli tyčinku, ať předejdeš vlčímu hladu nebo motání hlavy. Na druhou stranu, si ale klidně při zastávce v hospodě odpusť druhé pivo a klobásu :).

Svačinky na kolo při hubnutí

TIP4: Motivuj se

Pusť se do hubnutí třeba s kamarádkou nebo občas vytáhni na kolo nebo do fitka někoho dalšího. Hned to bude veselejší. Dělej si radost a za úspěchy se odměňuj :). Ne úplně dortíkem, ale třeba  nějakou maličkostí, anebo za velký úspěch novým MOOQ kouskem. V pěkném oblečení se Ti budou daší kilometry ukrajovat s větším elánem, máš to taky tak? V tom případě mrkni tady do eshopu :).

Hubni s kamarádkou

Ať už se pustíš do hubnutí nebo ne, přejeme Ti,  ať se daří a sport Tě baví!

Ať to šlape!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky