Blog

Měříš nebo se kocháš?

(24. 7. 2017)  

V jednom z minulých článků (najdeš ho tady) jsme se pustili do riskantních vod, mezi dva nesmiřitelné tábory: klasické pedály nebo nášlapy? A asi se nám ten adrenalin zalíbil, protože dnes otevíráme další debatu ve stylu „černá nebo bílá, ale nic mezi tím“. Házíme do ringu téma: jen se na kole kochat nebo vše změřit? Rozuměj, jet se jen tak projet bez jakéhokoliv měřícího zařízení nebo mít totální přehled o tom, kolik máš v nohách, jaké je převýšení, o kolik vteřin sis zlepšil/a čas, včetně tepové frekvence a údaji o tom, o kolik ti za cestu vyrostly vlasy (což by mohl být údaj stěžejní, protože od určité délky potřebuješ vlasy srovnat MOOQ čelenkou :D).

Cyklista „vyjstesezasekochal“

Milovník vyhlídkových jízd, důležité je pro něj místo, kam na kole vyjíždí, musí prostě být na co koukat. Rozmanitá krajina plná lesů, luk a menších kopečků je ideální volbou. Někdy ho potkáš, jak stojí opřený o kolo, a kouká. Protože ho nějaký výhled uchvátil tak, že nohy nemohly šlapat. Na trase pravděpodobně zaregistruje několik zajíců, stádo srnek, velké mraveniště a slečnu s pěkným zadkem. Vyjížďku končí většinou s širokým úsměvem, skvělým pocitem díky vyplaveným endorfinům a hlavně s čistou hlavou.

Měříš nebo se kocháš?

Cyklista „nestíhámnestačím“

Měřič mívá řídítka ověnčená tachometrem, na ruce sporttester nebo sportovní hodinky a v mobilu zapnuté různé měřící aplikace. Během jízdy sleduje převážně hlavně tempo, ubíhající kilometry a čas, čas, čas. To nejlepší přichází až po dojezdu a po vypnutí všech hraček. Analýza. Čísla. Pokroky. Ti pokročilejší pak vše zapisují do tabulek a porovnávají se staršími výkony. Až vše zapíší a porovnají, teprve si uvědomí, že se díky endorfinům cítí fajn a konečně jdou s čistou hlavou do sprchy :). A ne, nejsou to jen profíci, kteří se připravují na Tour :).

Měříš nebo se kocháš?

Nutno říct, že oba tábory jsou spokojené tak, jak jsou. A to je dobře! My si teď ale dovolíme trochu zčeřit vodu, jo? Někdy přijde den, kdy se kochacímu cyklistovi prostě na kolo sednout nechce. Protože je třeba mlha, nebo už má hlavu docela čistou. Stejně tak meřič prostě nechce honit minuty a kilometry, je třeba unavený nebo má závod, na který trénoval, za sebou. Co takhle v těchto chvílích vstoupit na druhý břeh? Místo koukání na krajinu si zpestři cestu měřením tempa nebo si hraj se svojí tepovkou, poznávej svoje tělo. A ty, co normálně vozíš 3 měřící zařízení, nech je doma. Vyjeď jen tak, pro radost z jízdy a pro ty pěkné výhledy. Třeba to bude ten pravý impuls pro další kilometry.

Měříš nebo se kocháš?

A do  které skupiny by ses zařadil/a Ty :)?

Ať to šlape, ať už se sporttestrem nebo bez!

Ze sedla píše Johana.

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky