Blog

Myšlenky před tréninkem

(15. 11. 2017)  

Už jsi to taky zažil/a.  Je jedno, jestli jezdíš na kole, běháš, plaveš, chodíš do fitka nebo skáčeš přes švihadlo. I když se normálně na tréninky těšíš, někdy přiměřeně a někdy až úplně nezdravě, občas přijde den, kdy se Ti za žádnou cenu nechce. Ale víš, že bys měl/a. Ten boj, který v hlavě nastává, všichni dobře známe :D.

Honí se Ti v hlavě třeba taky i tyhle myšlenky? 

Když jednou nepůjdu, nic se nestane. No ale to se právě stane. Protože takhle by sis to mohl/a říct pokaždý, a to by se taky už žádnej trénink nemusel konat. Ale venku je zima, a navíc na MOOQ psali, že se má na podzim odpočívat. Zima nezima, oblečení máš dost, to je dost blbá výmluva. A sám/sama dobře víš, co v tom článku bylo, zkusit třeba jiný sport, ne že se budeš válet měsíc na gauči. Jiný sport, aha, to by šlo, můžu si sestavit trénink doma v obýváku. Bude to jako pohyb, ale nebudu muset ven a stihnu víc věcí. A budu v teple! Dobrej pokus, ale z tréninku v obýváku zbyde pár kliků a dva dřepy. A to přinejlepším.

Myšlenky před tréninkem

Dobře, tak já teda vstávám, i když to vypadá, že mě deka vůbec nechce pustit! Fakt, to je ale potíž. Mám tohle vůbec zapotřebí? Asi bych měl/a přesedlat na jiný koníček. Třeba na šachy, nebo bych se měl/a stát vrchním ochutnávačem pizzy. Hm, to asi ne. Ale venku je fakt kosa, měl/a bych si vzít už čepici. Kde ale je? „Hele, čepice, neschovávej se!“ Tak to je znamení, že nemám nikam chodit. Bez čepice už dneska jít nemůžu. Ale kdybych šel/šla, nastydnu se, a pak budu muset aspoň pár dní ležet v posteli J. To je myšlenka na úrovni fakt, gratuluju, právě si dosáhl/a takové úrovně IQ, že se můžeš z fleku přihlásit do Menzy. Hmm, menza, jídlo, dal/a bych si radši burger. Mám vlastně hlad. Měl/a bych se teď najíst, a s tím tréninkem ještě počkat. Aspoň dvě hodiny, aby mi po jídle nebylo těžko.

Myšlenky před tréninkem

Ne, už máš na sobě oblečení (pořád kromě tý čepice), nebudeš se přece zase svklíkat. A burger, jo? Ty máš doma hovězí? Haha. Radši běž na ten trénink. Ale jako cítím se tak ne úplně dobře, možná bych to dnes fakt neměl/a lámat přes koleno...Hele, čepiceee! Tak jo, jdu :). No to bude dneska bolet. Ať už to mám za sebou. Jsem asi fakt blázen, že tohle dělám!

A po tréninku...

To bylo super! Boží! Ty jo, ještě že jsem se přemohl/a! Stálo to za to. A už se taak těším na další trénink! Úplně se cítím jak nový/á.

Myšlenky před tréninkem

Klasika. Co? Ty endorfiny nám to pak prostě vždycky vynahradí :). Přejeme Ti super tréninky a jen občasné přemlouvání se :). Napiš nám na Facebook, co se honí v hlavě Tobě :).

Ať máš z pohybu radost!

Ještě před tréninkem píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky