Blog

Tipy na závody #1

(7. 1. 2018)  

Máš závodního ducha? Pokud Tě láká poměřit si síly s ostatními nadšenci, co zkusit nějaký závod? Užít si tu atmosféru, hecnout se k lepšímu výkonu... (Jaké jsou podle nás pro a proti závodění si můžeš přečíst tady).

Pokud se rozhodneš, postupně by si měl/a začít s přípravou a omrknout, jestli už jsou spuštěné registrace. Máme pro Tebe tipy na pár závodů, které stojí za to. Některými jsme si sami prošli, jiné nám přijdou zajímavé na vyzkoušení :). Tentokrát to bude z běžeckého světa... 

Zkus maraton Kuks

Nelekej se, nemusí to být hned maraton :). Na výběr jsou na závodě trati od 10 km až po ultra maraton. Závod je v krásném prostředí, běžíš v přírodě, v lese, uvidíš okolí hospitalu Kuks. Musíš si vyběhnout pár kopečků, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Pokud zvolíš maraton nebo dokonce ultra, podíváš se i k nádherné přehradě Les Království. Závod je dobře organizovaný s příjemnou atmosférou. Potkáme se v dubnu na půlmaratonu? :) 

Webovku závodu najdeš tady.

Zkus maraton Kuks

 

Bahňák

Extrémní závod. Do slova a do písmene. Jestli Tě láká adrenalin, překážky, bahno a posouvání limitů, je to ten pravý závod pro Tebe. Startovat můžeš buď sám/a nebo ve smíšeném týmu. Narovinu je to mazec a ještě větší, pokud to pro Tebe bude taky první závod takového typu :D. Dobrý je běžet ho v týmu, pomůžete si, což se hodí (pokud nějakou překážku nezdoláš, neděláš trestný cvik jako jinde, ale celý tým je diskvalifikovaný), a hlavně ten pocit, když probíháte ruku v ruce cílem, je nezapomenutelný! Super závod v lomu u Sokolova :).

Webovku závodu najdeš tady.

Extrémní závod Bahnňák

Vinařský maraton v Bílovících

My máme rádi víno...Máš chuť si vyzkoušet trochu jiný běh? V pohodové atmosféře mezi vinicemi v příjemném říjnovém počasí (říjen – představ si tu krásně zbarvenou krajinu!). Tak nečekej a registruj se, v okolí Velkých Bílovic Ti budou kilometry ubíhat jako nic. Vybrat si můžeš trasu půlmaratonu nebo maratonu. Pokud dáváš přednost zpevněným cestám, tady si přijdeš na své. Závod pořádá spolek Báječné ženy v běhu, můžeš se spolehnout na pečlivou organizaci a péči jako o vlastní :).

Webovku závodu najdeš tady.

Vinařský maraton Bílovice

Lipenský půlmaraton

Máš rád/a kopečky? Vybíhání sjezdovky se Ti zdá jako skvělý nápad? Tak neváhej, tenhle závod si užiješ :). Kromě těch sjezdovek Tě čeká výběh taky na stezku v korunách stromů a zábavné lesní cestičky. Vybírat můžeš mezi 10 ti km trasou (nenech se zmást, že jí na startu říkají „dětská“ zas taková procházka to není :D) nebo půlmaratonem. Prima organizace, záživná trasa a cíl u lipenské přehrady. Pro mě to byl první závod, takže srdcovka :).

Webovku závodu najdeš tady.

Lipenský půlmaraton

Nalákal Tě nějaký ze závodů? Je to fakt sranda, neboj se něco vyzkoušet :). Příště se mrkneme na cyklo. A jelikož jsou všechny tyhle běžecké závody vesměs v přírodě, můžeme Ti hodit tipy i na nějaké městské zážitky.

Ať už závodit půjdeš nebo ne, hlavně ať Tě sport baví!

Před přípravným tréninkem píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky