Blog

Tipy na závody #2

(10. 1. 2018)  

Cyklisto se závodními úmysly zpozorni :). Pokud Tě láká užít si legraci, poměřit svoje výkony a vyhecovat se k lepším časům, moc neváhej a už se hlas na závody!

Postupně se otvírají registrace na cyklo závody pro následující rok. Připravili jsme pro Tebe pár tipů na závody, které nám přijdou prima a stojí za vyzkoušení. Kdyby Tě lákaly i nějaké běžecké, mrkni sem :).

ČT Author cup

Libuješ si v lesních cestách a ve vlnitém terénu? Pak tenhle závod nesmíš vynechat. Krásná trasa v lese kolem Bedřichova měří lehce přes 67 km. Určitě si vyber jako parťáka horské kolo nebo trekové, oceníš ho. Užiješ si kopečky, převýšení je víc jak 1 500 m, ale stojí to za to. Pokud máš třeba v práci mezi kolegy taky cyklo nadšence, můžete utvořit tým a startovat za firmu - dobrý teambuilding, ne? :). Pro Author cup si rezervuj říjnový víkend.

Webovku závodu najdeš tady.

Hradecký winter race

Se startem na tomhle závodě neváhej, koná se už 13.1.! Proč si nezpestřit zimní přípravu poměřením svých sil? Na výběr máš tratě 20 nebo 40 km. Čeká Tě příjemný terén v hradeckých lesích a prima atmosféra. Cyklistika není jen sezónní sport, no ne? Letos sice závod asi nebude na sněhu, ale jeden nikdy neví :). Každopádně zábava Tě čeká určitě! Nechceš říct i kamarádům a vytvořit si další společné zážitky?

Webovku závodu najdeš tady.

Zimní cyklistický závod

Na Blatenský vrch

Milovníci silniček, tady máme něco pro vás. Pokud teda zároveň i rádi šlapete do kopce :). Blatenskému vrchu se prý přezdívá „smrti v tvář“, možná i proto je tenhle závod komorní a vítězem je každý, kdo se do něj jen pustí. Hory jsou hory. Zážitky z kopců ale nezapomenutelné. Nalaď tedy formu na květen a zkus si trochu posunout hranice (svého šílenství :)).

Víc o závodě se dozvíš tady.

Závod Na Blatenský vrch

Kolo pro život

Kolo pro život je celým seriálem závodů, vybrat si můžeš klidně i jen jeden z nich. Prima na tom je, že se můžeš setkat  s opravdovými hvězdami české cyklistiky, ale zároveň můžeš na závod vzít mladšího bráchu nebo ségru s dětmi. A opravdovou výzvou pro nadšence je zdolání všech závodů seriálu, celkem jich je na tenhle rok naplánovaných 15. Co ty na to? :). Počítej s větším počtem závodníků, na druhou stranu zázemí a organizace je na vysoké úrovni a bude o Tebe postaráno jako o krále/královnu.

Webovku závodu najdeš tady.

Kolo pro život

Už máš vybraný ten svůj cyklo závod? Jestli Tě to jen trochu láká, ale nejsi si jistý/á, jestli na to máš, tak máš a běž to zkusit :). Jakkoliv se nakonec rozhodneš, přejeme Ti, ať to jezdí!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky