Blog

V sedle jižním Tyrolskem aneb tip na cyklo výlet

(14. 6. 2017)  

Už jsi jako na trní a těšíš se na nějaký pořádný výlet na kole? Takový ten, kdy budeš několik dní v sedle, budeš mít zase pocit, že jsi s kolem srostlý/á a našlapeš stovky kilometrů? Tak to je dobře, protože přesně na takový výlet pro Tebe máme tip! A pokud můžeš jíst od rána do večera pizzu a těstoviny, tím líp, jede se do Itálie, konkrétně do jižního Tyrolska.

Tip na cyklo výlet

My už máme výlet za sebou. Ukážeme Ti tedy, kudy se vydat, kde přespat, a na co se připravit, aby Ti třeba z té nádherné přírody nespadla brada. Tak pojeď s námi.

Výlet jsme si udělali čtyřdenní, ubytovaní jsme byli na jednom místě, konkrétně v hotelu Föhrenhof ve vesničce Schabs. Odtud jsme vyjížděli na různé tripy, a to tak, že jsme se vždy nechali dovést na nějaké místo, ze kterého jsme se vraceli zpátky na ubytko. Za celou dobu jsme našlapali 235 km, no neflákali jsme se :).

První den se můžeš vydat na prima sjezd, který začíná v nadmořské výšce 1 374 metrů, v průsmyku Brenner. Vede přes bývalé hornické městečko Sterzing, kopec Rosskopf, kde jsou nádherné výhledy, a končí v Schabs. Dohromady to dá 52 kilometrů, které jsou po cyklostezkách nebo málo frekventovaných cestách, ale stále asfalt. Takový pěkný sjezd na rozjezd, pokud se neztratíš na první odbočce.

Tip na cyklo výlet

Na druhý výletový den Ti doporučujeme, nech se zavést mezi vinice do Klobensteinu, kde trénuje Martina Sáblíková. Tady můžeš vyjet lanovkou na Rittnerhorn, no anebo si sjezdovku vyšlápnout, stejně jako někteří :). Vypustit u toho duši, třikrát se bát, že přepadneš dozadu a pak bláznit radostí, když to fakt vyšlapeš nahoru! Odtud si nenech ujít cestu přes hřebeny do Schlernu. Z kopce do kopce je to makačka, ale ty výhledy jsou boží, ať už na zasněžené vršky Alp, skalní městečka, nebo Dolomity. Na závěr si užij sjezd do Brixenu a do postele padneš s přibližně 50 km v nohách.

Tip na cyklo výlet

Další den se můžeš vydat do národního parku Fanes – Senes – Braies, a to od jeho výchozího bodu, chaty Pederü. Údolí Rautal, kterým pojedeš, je olemované skalními stěnami, doporučujeme na chvilku zvolnit na „kochací tempo“ :). Pokud budeš chtít, vyjeď si lanovkou na Kronplatz, do 2 275 m. n. m. Tady Ti dáme dobrou radu. Pokud prší už dole, nahoru nejezdi. Vyhneš se tak několika hodinám ve společnosti  nafučeného cyklisty, který si to kvůli počasí nemohl sjet dolů. Věř nám, mluvíme z vlastní zkušenosti :). (Že jo, Ondro!) Pokud teda pojedeš i nahoru, máš zdoláno 65 kiláčků.

Tip na cyklo výlet

A co dál? Nasedni na kolo ve známém lyžařském středisku Wolkenstein a projeď si údolí řezbářů Val Gardena. 10 kilometrů pojedeš po železničním úseku, který je od roku 1960 opuštěný jako kůl v plotě. Přes prima vesničku Klausen to vezmi skrze vinice až do Bolzana. Počítej tady i s lesními cestami a nejdelší trasou, 68 km.  Odměnou za zdolané kilometry ti třeba může být výborná pizza v centru.

Tip na cyklo výlet

Rada na závěr: Připrav se na to, že počasí je v horách nevyzpytatelné, a že se budeš muset několikrát denně převlíkat. Vyjedeš si jen v dresu, za chvilku natahuješ návleky, pak bundu, pak zase sundaváš, a tak pořád dokola.

Naladili jsme Tě na výlet? Vyrazíš? Když budeš mít nějaké otázky, klidně napiš, vše probereme.

Ať to šlape, nejen v Itálii!

Ze sedla píše Johana

 

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky