Blog

Z Nové Paky na Les Království aneb tip na cyklovýlet #3

(6. 5. 2018)  
Cyklo výlet na Les Království

Trať (km) 

Start: Nová Paka náměstí (0) – 2. Štikov (2,8) – 3. Bělá u Pecky (6,5) – 4. Pecka (9) – 5. Vidonice (13,4) – 6. Horní Brusnice (16,1) – 7. Dolní Brusnice (19,9) – 8. Bílá Třemešná (21,8) – 9. Těsňov (24,3) – 10. Nemojov (26,5) – 11. Debrné (32,6) – 12. Mostek (35,5) – 13. Borovnička (38,6) – 14. Borovnice (42,4) – 15. Horka u Staré Paky (45,7) – 16. Levínská Olešnice (48,7) – 17. Vrchovina (51,8) – Cíl: Nová Paka náměstí (54)

Cílem výletu je samotný výlet, to je jasné, navíc, když Tě čeká pěkná pestrá trať do kopce a z kopce :). Ale dalším cílem, který si určitě nenechej ujít, je přehrada Les Království. Je nádherná a jednoduše to tam musíš vidět! :).

Mapa cyklo výletu Nová Paka - Les Království - Nová Paka

Aby ses u toho I parádně projel/a na kole a užil/a si jízdu, vyjeď z Nové Paky. Trochu si mákneš při výšlapu nahoru na Štikov, pak si ale užiješ dlouhý sjezd do Bělé u Pecky, po ní Tě bude čekat další kopec do Pecky, kde si pak můžeš dát za odměnu něco dobrého v jedné z restaurací. Z ní pokračuj doleva do Vidonic, kde se pokochej krásným výhledem nah rad Pecku. Vychutnej si dlouhý sjezd přes Brusnice až do Bílé Třemešné. Pokud budeš potřebovat doplnit energii, skoč si tam do cukrárny na dortík J. V půlce vesnice pak odboč doleva do polí, kde po delší rovince dojedeš do vesnice Tesňov. Tam už jen odbočíš doleva a jsi na přehradě Les Království! Tady se můžeš posilnit pivkem nebo něčím na zub v občerstvení primo u přehrady.

Cesta zpět do Nové Paky: Vydej se lesem nahoru do Nemojova, je celkem dlouhé, tak šetři síly J. O to víc si ale pak vychutnáš sjezd do vesnice Debrná. Odtud si vyšlápneš zase delší kopec do Mostku, ale můžeš se kochat krásnými lesy, které Tě budou obklopovat. Ještě do kopečka to bude na Borovnici, pak Tě ale až do Horky čeká rovinka. V Horkách přejeď hlavní silnici a pořád po rovince pokračuj do Levínské Olešnice. Z ní Tě čeká poslední stoupání a pak hned sjezd dolů do Vrchoviny. Poslední část cesty do Paky pak vede po hlavní silnici.

Co je cestou zajímavého:

Hrad Pecka: pokud budeš mít čas, zajdi sin a prohlídku, s průvodcem trvá asi 50 minut. Kromě poznávání historie hradu se můžeš jít podívat I do sklepení na moderní umění. V Pecce se taky můžeš osvěžit na koupališti.                

Přehrada Les Království: zasazená v krásném údolí obklopená lesy, byla postavená v letech 1910-19, aby zadržovala vodní přívaly z Krkonoš, pod hrází je hydroelektrárna.

Levín: ukrývá viditelné zbytky hradu založeného ve 13. století.

Moc si výlet užij a ať to šlape!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky