Blog

Závodit nebo nezávodit

(27. 8. 2017)  

Taky už Tě to napadlo? Už nějakou dobu jezdíš na kole intenzivněji, přidáváš kilometry, poznáváš nová místa, jezdíš s kamarády, baví Tě to. Ale zároveň máš pocit, že by to chtělo něco víc.

Protože občas se Ti nechce se snažit jet rychleji. Nechce se Ti zdolat ten kopec, se kterým bojuješ. Víš, že to děláš pro sebe, ale někdy Ti prostě stačí být průměrný/á.  Nebo naopak, vážně se Ti daří na sobě pracovat, a víš, že dokážeš ještě víc. Třeba bys chtěl/a trénovat s někým dalším, ať taky někdo vidí, jak umíš dřít. A třeba bys to chtěla/a ukázat na závodech.

Cyklistické závody

A nebo nechtěl/a? Co když budeš poslední? Co když to nezvládneš, co když... Vlastně tenhle článek rozhodně nemusí být jen pro cyklisty, ale pro všechny, kdo se věnují individuálním sportům – běhu, plavání, běžkám... (Takže jasné cyklisto, klidně to ukaž i svojí kamarádce „běhně“ :D).

Proč na závody jít?

Vezmeme to popořadě. První věc je trénink. Závody jsou velká motivace, a tak v sobě najednou najdeš tolik síly a odhodlání, kolik bys často nečekal/a. Pofrčíš jako vítr, nebude Ti vadit slejvák, ani rampouchy u nosu.  Možná se taky přihlásíš do nějaké tréninkové skupiny, kde kromě nových impulsů získáš i nové kámoše se stejným postižením :).

Atmosféra na závodech je geniální, i když jsou hobby. Ta směs nadšení, adrenalinu a nervozity Tě nabije na další dny a klidně týdny. To, že si sáhneš na hranu svých sil, překonáš se, nebo i třeba dokážeš uznat, že musíš zvolnit, protože to dnes nejde, a tím líp poznáš sama/a sebe. To je to, proč na tu trať chceš.

Závody

My vždycky na závody jezdíme s partou kamarádů, kteří nás tam jedou podpořit, uděláme si z toho společný výlet, třeba zůstaneme i dýl, a pak vždy oslavujeme. Medaile na krku (i když „jen“ Finisher) je sakra dobrý důvod k dalšímu panáku :)!

Proč nezávodit?

Takový důvod není. Protože jestli Tě to láká, ale jen se nemůžeš rozhoupat, tak do toho prostě běž. Nebo o tom mluv tak dlouho, že to někdo z Tvých blízkých pochopí, zaplatí Ti startovné, a Ty už se nebudeš moct vykroutit :). Prostě to zkus, i kdybys měl/a zjistit, že příště už ne, že to pro Tebe není.

Aha, jeden malý mínus tady je :). Tak dva dny po závodě možná budeš neustále hladový/a a budeš mít pocit, že bys snědl/a koně. Ládovat se budeš horem dolem, ale nebude to stačit. Takže doporučujeme si naplnit lednici.

via GIPHY

Nezávodit má význam jen v tom případě, že po tom opravdu netoužíš. Že máš radost z každého dalšího kilometru, tréninku, čisté hlavy a je Ti tak dobře. Pak se do ničeho nenuť a dál jezdi, běhej a měj rád/a sport. To je správné :).

Tak jak jsi na tom Ty? Dáme nějaký závod spolu :)?

Ať to šlape, ale i běhá, plave a všechno!

Píše Johana těšící se na závody

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky