Blog

4 mýty o cyklistickém oblečení

(20. 8. 2017)  

Ahoj, doufáme, že se máš pěkně a užíváš si letních dnů, kilometrů, výletů :). Čas od času slýcháme různé stížnosti nebo teorie o cyklistickém oblečení. A někdy je taky vidíme na vlastní oči. Rozhodli jsme se proto sepsat čtyři nejčastější mýty, se kterými se setkáváme, a vyvrátit je :).

#1 Muži vypadají v cyklo dresu jako „housenky“

Hodně často od mužů slyšíme, že si na sebe přece cyklistický dres vzít nemůžou, protože je moc upnutý a vypadají v něm jako „housenky“. (Housenka je v uvozovkách zcela záměrně, jelikož to je hodně slabý odvar slova, který používají :)). Často to pak řeší tak, že si koupí dres o číslo až dvě větší. Cítí se v něm ale potom nekomfortně a je jasné proč. Zbytečně velký dres nenaplní své funkční vlastnosti, nebude tak dobře odvádět pot, bude třeba na nějakém místě dřít. Druhou variantou je, že sáhnou po klasickém triku, které během jízdy ve výsledku napáchá víc škody než užitku.

Takže cyklisto, vůbec se cyklistických dresů neboj. Naopak, svému výkonu dodáš i cyklo vzhled a nikdo se na tebe hloupě koukat nebude. Stačí zvolit správnou velikost, která Tě nebude nikde až moc obepínat, ale ani plandat, a vybrat si ten ideální design. Takový, který vystihne Tvoji cyklistickou duši a podtrhne to, jak volně a plný energie si na kole připadáš. Je možné, že právě takový dres najdeš u nás, mrkni na ně do eshopu.

Mužům cyklo dresy sluší

#2 Čím víc firemních nápisů na dresu je, tím víc to je cool

Ne.Když to vidíš na stezce, pláče nejedno designové oko. Respektujeme, ať si každý nosí, co mu vyhovuje. Ale budeme vždycky podporovat jinou vlnu :). Úplně bereme, když je takový dres památkou na závody nebo prozatímní varianta, případně náhradní za jiný, který se pere. Ale budeme dál pracovat na vymýcení tohoto trendu. Připojíš se do našeho MOOQ hnutí „trochu designu na české cyklostezky“ :)?

#3 Na kvalitě materiálu tolik nezáleží

aneb „Mám cyklo dres i kalhoty. Materiál neřeším, vždyť je to stejně jedno, potit se budu ve všem.“

Je jasné, že když Tě čeká trasa, kde si pořádně mákneš, budeš se potit tak jako tak. Ale  je rozdíl v tom, jaký materiál máš na těle. Například kvalitní funkční materiály jsou prodyšné, schopné odvádět pot. Díky nim se vyhneš případné vyrážce, zapařené nebo dokonce opruzené kůži. Kompresní materiál zase dokáže ochránit Tvoje svaly před mikrotrhlinkami, které se při zátěži tvoří. Ujedeš tak víc a usnadníš si regeneraci. Na téma materiálů jsme napsali článek tady, můžeš na něj mrknout :). 

Na kvalitě materiálů záleží

#4 Cyklo kalhoty jsou nepříjemná část oblečení

aneb „Vždycky je s nima nějaký problém. Gumičky škrtí stehna, při sezení na kole sjíždějí dolů, výstelka se hýbe a vlastně ani moc nepomáhá...“

Většina problémů s cyklo kalhotami pramení z výběru špatného střihu, nekvalitního materiálu nebo provedení. My sami jsme si nepadnoucí kalhoty zažili, proto na těch našich například na konci nohavic nenajdeš jen gumičku, ale širší manžetku, díky které se Ti nebudou zařezávat. Sjíždění kalhot vyřeší varianta s kšandami. (Jasně, musíš na WC vyrazit o něco dřív než na poslední chvíli, ale za to pohodlí při jízdě to stojí).

MOOQ cyklistické kalhoty

Rady, jak si poradit s výběrem kalhot najdeš tady. A na „kšanďáky“ mrkni sem.

Setkáváš se ještě s dalšími mýty, které třeba svým kámošům vyracíš? Nebo které trápí naopak Tebe? Dej nám klidně vědět, probereme to :)

Ať to šlape!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky