Blog

Jak v pohodě zvládnout letní vyjížďky

(25. 6. 2017)  

Léto máme tu, zatím se dost snaží a ukazuje nám svoji slunečnou tvář. A tím pádem taky dost hezkou tvář. Protože jsme ale vážně nadšenci, ani 30 stupňů na teploměru nás neodradí šlápnout do pedálů. Pokud ani Tebe ne (jsme si jistí, že ne, vždyť jsme jedna rodina MOOQ stylových cyklistů), máme pro Tebe pár tipů, jak udělat ty hot vyjížďky snesitelnější a nevystavovat zbytečně svůj organismus přehřátí.

Pití je základ

Bez camel bagu nebo láhve určitě v těchto dnech ani nevyjíždíš. Jestli nemáš batoh, vyzkoušej si, jaká největší se ti vejde do držáku, aby nevypadávala, a určitě ber ji. Pokud během roku jezdíš jen na vodě a jsi tak v pohodě, do teplých dní zvaž ionťák, hlavně pokud před sebou máš delší trasu. A pivo se nepočítá :). To si dej potom za odměnu.

Jak v pohodě v létě na kole

 Jezdi, protože Tě to baví

Minimálně než si na vyšší teploty zvykneš, neočekávej od sebe trhání rekordů, ani na čase, ani na vzdálenosti. Vyjeď si, protože chceš, užívej si přírody a vytáhni třeba kámoše, kteří zas tolik nejezdí. Můžete si udělat zastávku na vykoupání se. Ocení to jak tvůj organismus, tak i hlava. A jakmile se o pár stupňů ochladí, pojedeš jako Armstrong.

Jak v pohodě v létě na kole

Vhodné oblečení

V létě z tebe prostě „poleje“, zvlášť když vyjedeš nějaký kopec. Proto je fakt důležité, abys měl/a oblečení z prodyšného materiálu, který dobře odvádí pot. Funkční by rozhodně mělo  být i spodní prádlo. Správnému oblečení na letní cyklo výlety jsme se věnovali v článku tady.

Hlavně mazat

Teď nemáme namysli řetěz, ale ani mazání vnitřní. V teplých dnech se tělo víc potí a kůže je v některých místech ještě víc náchylnější na odřeniny nebo zapaření. Než je pak složitě léčit, mysli na to preventivně, a pokud tím trpíš, použij vazelínu nebo mastičku na odřeniny. Zažívá to každý, není za co se stydět :).

Plánuj

Než vyjedeš, věnuj chvilku plánování trasy, která Tě čeká. Projdi si, kde budeš moct doplnit vodu, kde se případně budeš moct nasvačit nebo ochladit. V opravdu velkých horkách se vyhni náročným kopcovitým trasám. Snaž se zařadit úseky, kdy Tě cesta povede lesem a případně dalšími místy, kleré Tě ochrání před přímým sluncem. Během trasy si můžeš ve stínu trochu zvolnit, na sluníčku naopak můžeš šlápnout do pedálů, ať jsi z něj brzy pryč. 

Užívej si letní kilometry a skoč se pak třeba za odměnu vykoupat :).

Jak v pohodě v létě na kole

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Vybíráme cyklo oblečení #2 - DRES

Vybíráme cyklo oblečení #2 - DRES

 

Proč vůbec i na jednodenní výlet sáhnout po dresu a ne po obyčejném tričku nebo tílku? V čem by Ti měl být cyklistický dres parťákem a jak by Tě měl správně podržet? 

V sedle jižním Tyrolskem aneb tip na cyklo výlet

V sedle jižním Tyrolskem aneb tip na cyklo výlet

 

Už jsi jako na trní a těšíš se na nějaký pořádný výlet na kole? Tak to je dobře, protože pro Tebe máme tip! A pokud můžeš jíst od rána do večera pizzu a těstoviny, tím líp, jede se do Itálie, konkrétně do jižního Tyrolska.

Vybíráme cyklo oblečení #1 - KALHOTY

Vybíráme cyklo oblečení #1 - KALHOTY

 

Proto jsme tady, abychom Ti pomohli se v cyklistickém oblečení trochu zorientovat a ukázali Ti, v čem vůbec jezdit jde. Začneme cyklistickými kalhotami, protože to je asi ten nejspecifičtější a nejdůležitější kousek outfitu. A protože i krteček věděl, že bez kalhot nemůže dát ani ránu.

Typy cyklistů na stezce

Typy cyklistů na stezce

 

Někdo jako cyklista obecný neexistuje. To by se mohlo zdát jenom obyčejnému laikovi, který zná kolo jenom z reklamy na Poděbradku. My, cyklisti pravidelně šlapající, už o tom víme své. Není cyklista jako cyklista.

V čem v létě na kole?

V čem v létě na kole?

 

Taky už v tom krásném počasí nemůžeš vydržet uvnitř a táhne Tě to ven? Pokud taky, jako my, přemýšlíš, co si na sebe v těch vysokých teplotách vzít, máme pro Tebe pár tipů.

Proč jezdit na kole?

Proč jezdit na kole?

 

Občas to má někdo jinak a zeptá se, proč by měl vlastně někdy na kole jezdit? No takovému člověku je potřeba to vysvětlit, ukázat mu, o co teď přichází a přesvědčit ho, ať se přidá do naší šlapací party. :) Dej mu přečíst následující řádky.

Třikrát "ano" cyklistickému oblečení

Třikrát "ano" cyklistickému oblečení

 

Vyraz na kolo, běž si to užít, a co budeš mít na sobě oblečené? To záleží jen na Tobě…:)

Trendy v cyklistickém oblečení 2017

Trendy v cyklistickém oblečení 2017

 

A abyste se v téhle cyklistické sezóně 2017 cítili úplně nejlíp, na kolo se vám chtělo a abyste jezdili pro radost, máme tady pět trendů, kterýma nakopnete nejen sami sebe.

My z MOOQ

My z MOOQ

 

Máme rádi jakýkoliv druh sportu a pohybu a rádi u toho vypadáme dobře A chceme to přenášet dál.

Pojď si pro novinky