Blog

České cyklistické desatero

(29. 3. 2018)  

Kolo jako perfektně strávený volný čas, kolo jako dopravní prostředek, kolo jako závodní parťák. Nejen za hezkého počasí jsou cyklostezky a zahrádky hospůdek obsypané cyklisty. I když lije jako z konve nebo fouká, vždy se nějaký cyklista – odvážlivec najde. Jednoduše jsme národ cyklistů a to je paráda! :)

Stačí se porozhlédnout okolo sebe a začneš si všímat, že se náš cyklistický národ řídí jistými pravidly. Zatím nepsanými, tak jsme si řekli, že je na čase je sepsat, protože neznalost zákona přece neomlouvá.

Cyklisti v cyklistickém oblečení MOOQ

Jaké je tedy naše české cyklistické desatero? (Ber ho, prosím, s humorem, jo? Máme rádi všechny cyklisty a naše české obzvlášť! :))

  1. Když jedeš na výlet, musíš se stavit na pivo, aspoň jednou! Pitný režim je třeba dodržovat a hospodským zahrádkám by bez cyklistů bylo smutno.
  2. Jakákoliv cyklistka má povinnost vzít aspoň 5x do roka na vyjížďku kamarádku, na cyklostezce musí jet vedle sebe (zhruba 0,7-1,5 m), nahlas si povídat a překážet. Nedodržení se pokutuje.
  3. Každý rok se centrálně určuje, který z cyklistů bude celou sezonu jezdit v reklamních dresech jako je Staropramen apod. Výběr se točí, aby to nikomu nebylo líto. Nebojte, každý se během života dočká.
  4. Všichni důchodci, kteří žijí ve městě a mají kolo si musí povinně pořídit berle. Nevadí, že je nepotřebují. Důchodce má povinnost jezdit na kole s holemi horizontálně položenými, aby zabral co nejvíc místa.
  5. Pražští cyklisté musí nadávat, že jsou tam cyklostezky špatné, město je nepodporuje a nesmí se snažit o vylepšení.
  6. Cyklisté připravující se na závody by měli nosit při tréninku sluchátka, aby je nic nerozptylovalo a mohli se soustředit na výkon. Troubení auta by mohlo rozhodit rytmus nohou.
  7. Každou zimu se určí počet cyklistů, kteří žijí ve městě a mají staré, špatně brzdící kolo, aby vyrazili na silnice, když nasněží nebo je namrzlo. Případné naraženiny či zlomeniny nenahlašují, to je jejich chyba.
  8. Kdo ujede na kole aspoň 100 km dvě sezony po sobě, musí se přihlásit na závody. Jejich počet stále roste, je tedy nutné udržovat plné stavy.
  9. Do roku 2020 musí bike sharing perfektně fungovat v každém městě nad 80 000 obyvatel. Bohatí manažeři nemají na kolo, je třeba pro ně tedy zařídit, aby se mohli podělit aspoň o nějaké staré, které vyřadili cyklisti z vesnice.
  10. Na kole se usmíváme, namátkové kontroly počítající mouchy ulpívající v zubech budou častější. 

Cyklistické oblečení MOOQ Carnaval a MOOQ Minimalist

Prosíme o vylepení desatera do každé cyklistické hospůdky! Děkujeme :).

Ať to šlape!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky