Blog

Náplanuj si cyklo výlety a závody

(12. 3. 2018)  

Už nám to jarní počasí začíná ukazovat, co umí, viď? Pár slunečních paprsků, pár stupínků na teploměru navíc a Ty už taky nemůžeš posedět a skáčeš na kolo? Však si to po té dlouhé zimě zaslouží každý cyklista.

Začni sezonu včas a naplánuj si už teď první cyklo výlety. A jestli Tě láká poměřit síly, tak i závody, co ty na to? Jak se tak těšíme, kam vyrazíme, sepsali jsme Ti klíče k povedenému cyklo výletu. Až budeš plánovat, vyplatí se nezapomenout na následující :).

Kolo

Nejen ho mít, ale mít ho i pojízdné. A to nejen to svoje, ale všechny ve skupině. Stačí jedna neseřízená přehazovačka a celý den budete na někoho čekat na každém kopečku (což budete asi stejně, vždy se na někoho čeká, ale proč neeliminovat důvody). Pokud jste na delším výletě a ještě k tomu ve více lidech, zákonitě vždy někdo píchne nebo mu aspoň spadne řetěz. Takže základní nářadí s sebou :). 

Cyklista v cyklo oblečení MOOQ Tetris a kolo

Zastávky na občerstvení

Pokud nejedeš na výlet s partou závodníků, kteří by si ho pletli s tréninkem, naplánuj dostatečný počet odpočinkových míst. Včetně hospůdek a vyhlídek, třeba ani všechny nevyužijete. Možná se Ti to bude zdát přehnané, ale za tu pohodu v partě to stojí :D.

Pivo na zahrádce

Ubytko

I když se vydáte na putovní cyklo výlet, měj zjištěno, jestli v kempu, kde chcete spát, bude místo, nebo jestli je potřeba ho předem zarezervovat. Jasný, záleží na složení skupinky, ale pokud si nejsi jistý/á, že by se všem líbilo po desítkách km v nohách večer zjistit, že kemp je plný a musí ujet dvacku do dalšího, radši si to předem pozjišťuj. Ať nejedeš na další výlet sám/a :).

Dobrá parta

Cyklisti jsou prima lidi, takže o splnění tohohle bodu se nebojíme :).  Nezapomeň, že smečka musí být vždy najedená, napitá, vyčůraná a musí mít program :D. Pokud uznáš za vhodné, přiznej jim hned celou trasu, pokud se obáváš bojkotu, motivuj je kopec po kopci. „Ještě poslední kopec a dáš si pivo“ vždy funguje. A v tu chvíli nemusí vědět, že po pivku to půjde zase nahoru :D.

Parta cyklistů v cyklo oblečení MOOQ

A jak je to s těmi závody? Pokud si nejsi jistý/á, jestli se máš do nějakého pustit, tak určitě máš! Vyzkoušíš a uvidíš, je to přece hlavně o tom, aby Tě to bavilo :). Rozmysli se, jestli si chceš zazávodit na silničce nebo jestli Tě láká spíš nezpevněný terén no a vyhledej si třeba závody v blízkém okolí. Nebo naopak v místě, kam ses chtěl/a podívat nebo kde si to chceš projet. Pár tipů na prima závody jsme Ti sepsali i my na blogu, můžeš na ně mrknout tady. Jakmile si vybereš ten správný (nebo ty správné závody), nezbývá než si rozvrhnout tréninky, případně ještě přemluvit kámoše a pustit se do toho!

Ať to jede na výletě i na závodech!

Ze sedla píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky