Blog

V čem běhat v zimě?

(21. 1. 2018)  

Ahoj! Jak jsi na tom s běháním v zimních měsících? Venkovního běhu se nemusíš vzdávat ani když teploměr klesne pod nulu :). Koneckonců ani mi se nevzdáváme, můžeš se s námi jít proběhnout každé pondělí (více info tady).

Pokud je tohle Tvoje první zima, kdy ses rozhodl/a nepověsit běžecké boty na hřebík (nebo první zima, kdy už Ti nestačí běžecký pás), možná Tě trochu děsí každý stupeň, o který teploty klesnou dolů, protože nevíš, co na sebe. Nic se neboj, máme pro Tebe pár rad :).  Běhat se dá i při -15 °C (z vlastní zkušenosti), stačí se jen vhodně obléct. 

A co si teda do chladných dní vzít na sebe? Buď jako cibulka :). Jednoduše vrstvi.

Vršek těla

Určitě začni funkčním trikem, ideálně s dlouhým rukávem (jestli nemáš, mrkni k nám na eshop). Na něj přijde funkční mikina a navrch běžecká vestu nebo bunda. Pokud je fakt zima (bavíme se o těch -10, -15), tak si klidně vezmi větrovku, a na ni ještě vestičku. Každý to má trochu jinak, takže se řiď podle toho, jak se budeš cítit dobře. Když vyjdeš ven, mělo by Ti být mírně chladno. Jestli zvolit bundu nebo vestu, to záleží na Tobě i na počasí. Pokud fouká nebo prší, určitě sáhni po bundě. A jestli třeba nemáš vestu, můžeš přidat naopak „nultou“ vrstvu – funkční triko s krátkým rukávem.

MOOQ funkční trika s dlouhým rukávem

Nohy

Dlouhé legíny jsou základ. Když Ti v nich bude zima, můžeš to řešit jednou z následujících variant: na trhu existují zateplené legíny vhodné do mrazů, nebo si pod legoše můžeš vzít funkční „podvlíkačky“. Pokud Ti je chladno třeba jen na zadek, hoď si na legíny ještě kraťasy, a dobrý.  Nezapomeň si chránit kotníky, žádné krátké ponožky v mrazech, prosím :). Sáhni aspoň po dlouhých nebo ještě lépe po podkolenkách.

Kotníky v teple

To nejdůležitější

Ať už nakonec zvolíš vrstev na běh kolik chceš, nikdy nezapomínej na místa, kterými teplo uniká nejrychleji, a to je hlava a zátylek. Na hlavu vždy aspoň čelenku (při velkých mrazech určitě čepici), a na ochranu zátylku Ti přijde vhod tunel. Dobré je si ho zastrčit pod čepici nebo čelenku, aby nesjížděl. Ve velké zimě ho využiješ taky jako ochranu proti dýchání mrazivého vzduchu přes pusu a nos (říkám tomu běh na teroristu :D). Pak už stačí jen rukavice a můžeš vyrazit.

Plán tréninku

Pokud si na chladné běžecké dny teprve zvykáš, naplánuj si spíš kratší trasu. Snaž se vyhnout tomu, aby ses musel/a při tréninku zastavovat. Zhodnoť víc než kdy jindy svoje možnosti, aby ses nevracel/a domů 3 km indiánem nebo dokonce úplně chůzí. Po tréninku hned šup do sprchy a do suchého oblečení. 

Jak se obléct na běh v zimě

Běh v zimě má svoje kouzlo, vyzkoušej a uvidíš :). 

Ať to běhá!

V běžeckých botách píše Johana

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky