Blog

O Vánocích nepřiberem

(29. 11. 2017)  

No, už to zase začínáme řešit. Hubnutí před létem sotva skončilo, a už přemýšlíme co a jak, protože se před náma začínají objevovat perníčky, první kousky cukroví (a všichni víme, jak to pokračuje :)). Co to zkusit jinak a nemuset v lednu řešit, jak shodit 2 až 5 kilo, nebylo by to fajn? No a třeba to jde :).

Pojď se s námi zamyslet nad tím, co můžeme udělat v prosinci pro to, abychom se cítili fajn a v lednu se nebáli jít s kámoši do bazénu.

Nezakaž si všechno.

Neřekni si na začátku adventu to, že nedáš do pusy ani jeden kousek cukroví. A pro jistotu ani žádný kousek ničeho nezdravého. Cíl „dám si pár kousků jen na Štědrý den a stačí“ je moc prima. Ale vážně, myslíš, že to je reálný? I kdyby ses celé 4 týdny vydržel/a hlídat, opravdu na Štědrý den zůstaneš u pár kousků? Nezvrhne se to pak v pár talířů, které budou pokračovat až do Silvestra :D? Klidně si kousek něčeho dobrýho dej, když budeš mít chuť. To, že kdykoliv můžeš (v rozumném množství, ne že si řekneš „můžu“ a spořádáš celou várku vanilových rohlíčků), Tě uchrání před štědrodenní přežíračkou :).

Cukroví

Hýbej se.

To, že je brzy tma, nemusí znamenat, že sebou hned po příchodu z práce nebo školy plácneš na gauč a nepohneš se :). Naopak, když máme málo sluníčka a celkově denního světla, potřebujeme tu energii čerpat odjinud. Tak co zkusit třeba pohyb a endorfiny? Je jedno, co Tě baví, jestli je to posilka, běh, tanec. Jednoduše v tom pokračuj i v prosinci :). Jasné na kole máme s námrazou a sněhem většinou útrum, ale proč toho času nevyužít k vyzkoušení nového sportu?PS: pokud chceš běhat, ale nechceš sám/sama, přidej se do naší MOOQ běhací party, info najdeš tady.

Hýběj se i před Vánoci

Spi.

Co je to za radu? Když tělu chybí spánek, potřebuje sehnat energii na to, aby mohlo fungovat, někde jinde. Bude Tě tedy pokoušet tu chutěma  na sladké, za chvíli zase na slané. A večer si dáš panáka, protože jsi měl/a těžkej den. Zkus si večer odpustit jeden seriál a zalehni o něco dřív. Je přirozené, že v zimních měsících chceme víc spát a odpočívat, tak šup na kutě :).

Nestresuj se.

Moudro nakonec, které určitě oceníš :D. Nestresuj se. Tím, že musíš mít na Vánoce vše připravené na 100 % ani tím, že se musíš hlídat, abys byl/a i v lednu jako proutek. Užij si svařák na trzích, pochutnej si na cukroví a salátu a do toho se hýbej tak, jak máš rád/a. A když budeš mít pak kilo nahoře? Nejde o život a to kilčo setřeseš jak nic. 

Měj se fajn a dej nám vědět, jestli se snažíš před Vánoci nepřibrat, nebo se pak probudíš v lednu a hledáš tepláky na gumu :D.

Po spánku před spánkem píše Johana

 

Sdílet článek Články mailem
Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy 2

 

Když jíš zdravě, doplňky stravy mohou být dobrou nadstavbou. Pokud jíš jako „čuník“, nic Tě nezachrání. 

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

Jak je to s vitamíny a doplňky stravy?

 

Obsahuje dnešní ovoce a zelenina méně vitamínů a minerálních látek než kdysi? A jak chápat roli doplňků stravy v moderním světě?

Pravidelná údržba kola

Pravidelná údržba kola

 

Kamarádi, pojďme si sáhnout do svědomí. Jak často a jak moc se staráš o svého dvoukolého parťáka?

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

Sportuj i v horším počasí a nemoci se neboj nic

 

O patnácti stupních na slunku si můžeme na chvíli zase jen nechat zdát. Máme pro Tebe pár tipů, jak si ten trénink do zimy nachystat :). Tak se na to pojďme mrknout.

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

Jak snídat? A mám vůbec ráno jíst, než vyrazím sportovat?

 

Snídat nebo nesnídat, než se vydáš na trať? To je pro mnoho z nás doslova hamletovským dilematem.

Kvalitní trénink začíná večeří

Kvalitní trénink začíná večeří

 

Pokud se zajímáš o podpoření svého výkonu ideální výživou, asi to znamená, že nechceš cvičit jen tak lážo plážo nebo nechceš, aby ti v půlce tréninku došla energie anebo se ti udělalo špatně. Chceš se během výkonu cítit energičtěji?

Běhej i v zimě. Je to fajn.

Běhej i v zimě. Je to fajn.

 

Pokud jsi zatím jen tzv. běžec svátečňák, vůbec se nezlobíme, protože nikdo není dokonalý :D. Rádi bychom Ti ale nasadili brouka do hlavy, proč je prima vyběhnout i v chladnějších teplotách.

Rok 2018 v MOOQ

Rok 2018 v MOOQ

 

Řekli jsme si, že by bylo fajn se otočit i za dalším rokem naší společné MOOQ rodinky. Pojď se ohlédnout s námi...

Plná fitka? Vyraz ven!

Plná fitka? Vyraz ven!

 

Nebojuj s ostatními o místo v tělocvičně nebo v šatnách o skříňku, vyraž i teď v zimě ven!

Tipy na dárky pro sportovce

Tipy na dárky pro sportovce

 

Otevíráme další okénka v adventním kalendáři (taky ho pořád máte? :D) a my se hlásíme s dalšími MOOQ tipy na dárky. Tentokrát zpozorni, pokud chceš obdarovat kluka, který rád cvičí a hýbe se.

Tipy na dárky pro sportovkyni

Tipy na dárky pro sportovkyni

 

Advent už je v plném proudu a myšlenky se už pomalu stáčí na výběr dárků i těm, kteří zatím vánoční náladou nenačichli. Pokud máš kolem sebe slečnu nebo ženu, které dělá radost cvičení, máme pro Tebe pár tipů, čím bys ji mohl/a pod stromečkem potěšit.

3 jsou taky pár

3 jsou taky pár

 

Ahoj kamarádi, máme pro vás připravený MOOQ milostný trojúhelník. Ať už ho budete pořizovat někomu jako dárek nebo si jím uděláte radost sami, mějte na paměti, že jezdit se dvěma není nevěra :).

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

Jak se sedá na (lopatu) kolo?

 

Někdy se dostaneme na cesty, na kterých by se nám hodila například lepší stabilita nebo lepší vnímání svého těla, co na tom kole vlastně dělá a kde si sedí...

Jak se začít hýbat po pauze

Jak se začít hýbat po pauze

 

Každý z nás ale určitě někdy zažil ten šok, že po svém těle chtěl stejné výsledky jako před pauzou a pak se nestačil divit. Jak tedy na to, abychom se zase dostali zpátky do tréninku a netrpěli jako psi? Žádný strach, máme pro Tebe pár tipů :).

V létě nepij jen pivo

V létě nepij jen pivo

 

Ahoj sportovče, taky Ti to v těchto vedrech nedá a po odpoledni proleženém u vody se stejně musíš pohnout? Aby však nedošlo k nebezpečnému přehřátí organismu, je klíčové si hlídat pitný režim. A tentokrát nemyslíme jen dostatečný počet piv v cyklohospůdkách :).

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

Hlinecko aneb tip na cyklovýlet #4

 

Láká Tě pohodový výlet, kdy nebudeš muset bojovat s příišným množstvím kopců a ještě poznáš krásné okolí a trochu české lidové historie? Pak je tahle cyklotrasa přesně pro Tebe, tak šlápni do pedálů a vyraž :).

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

Co (ne)nosíš pod cyklodresem?

 

Možná je to pro Tebe úplná samozřejmost, jezdit „naostro“, ale možná Tě to naopak třeba ani nikdy nenapadlo...

Zbav se strachu ze sjezdů

Zbav se strachu ze sjezdů

 

Protože i my se strachem bojujeme, snažili jsme se získat nějaké tipy, jak nakonec sjet, to, co chceme. A rádi se o ně s Tebou podělíme :).

Nech na hlavě

Nech na hlavě

 

Čepice s kšiltem je kultovní součást cyklistické výbavy, je to také určitý způsob, jak vzdát hold předchozím cyklistickým generacím za to, co dokázali, a kde díky nim můžeme být my.

Hurá do plavek (anebo do kopce)

Hurá do plavek (anebo do kopce)

 

Spousta lidí už začíná ladit formu na léto, aby mohli oslňovat na koupališti pevnýma svalama a štíhlýma pasama.Jak na to, aby platilo summer body = happy on the hill? Čti dál, máme pro Tebe pár tipů.

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

Vybíráme cyklo oblečení #3 - vesta

 

Taková cyklo vesta, to není žádná holka z města. Naopak, je to parťačka do nepohody, do horšího počasí a jednoduše na všechny cesty. Na co bys měl/a koukat, když si chceš takovou vestu – parťačku pořídit? 

Pojď si pro novinky